„Po zápase u nich jsem byl přesvědčený, že pokud se sejdeme v kompletní sestavě, tak je minimálně potrápíme. V lepším případě ho i porazíme. Bohužel výsledek je děsný na pohled a byl i herně,“ uznal trenér a předseda klubu Jaroslav Kotala, který při absenci čtyř kmenových i tří hráčů pendlujících z Brna musel využít širší tým náhradníků.

„Výkonnostně momentálně nemají na to, aby s mančaftem typu Jindřichova Hradce hráli. Až na jednoho hráče jsme neměli nikoho na střídání. Příčina je tam, že máme dva své hráče zraněné, další dva měli pracovní povinnosti, ale s tím jsme počítali. Máme sice potvrzené tři hostující hráče z Brna, měli přijet všichni tři a při jejich účasti bychom byli víc než konkurenceschopní,“ tvrdil Kotala.

Jenže v neděli v poledne se dozvěděl, že předem přislíbené posily z moravské metropole nedorazily kvůli marodce.

„To bychom chápali a respektovali. Tohle se však nemůžeme dozvědět v neděli před zápasem. Přitom manažer Brna slíbil, že se ozve v sobotu. A neozval se. To byl největší průšvih. Mohli jsme na soupisku dopsat hráče z béčka, ale tři hodiny před zápasem už to nejde. Jsme zklamaní a naštvaní, ale nedá se nic dělat. Musíme se z malého šoku otřepat a připravit se na play-off,“ ví Kotala, jehož tým po nadstavbové části skončil nakonec třetí.

„Dopadlo to tak, jak jsme si předsevzali. Všechny zápasy jsme vedli tak, abychom se na třetí místo dostali. Máme výhodu domácího prostředí. Pokud by se nám dařilo v další části soutěže, v semifinále bychom se vyhnuli Jindřichovu Hradci,“ pochvaloval si vývoj sezony zlínský kouč.

Ve čtvrtfinále play-off narazí v sérii hrané od 29. března na Písek, který Zlín vloni porazil v sérii o třetí místo a celkově skončil na nepopulárním čtvrtém místě.

„Letos bychom jim to chtěli vrátit a přejít přes ně. Zároveň se porvat o co nejlepší výsledek,“ vzkázal Kotala, který však netuší, zda bude mít tentokrát tým kompletní.

„Chceme mít ale garanci toho, že spolupracující klub nám hráče, kteří zde celý rok jezdí, uvolní a nebudou nám kazit sezonu tím, že nepřijedou. My se musíme dát zdravotně do kupy. Máme zraněné, kteří mohou být klíčoví pro rozhodující fázi sezony. Pokud je vyléčíme, jsme jasnými favority a svou roli splníme. Pokud ne, série je padesát na padesát,“ počítal zlínský stratég.