Prvoligoví basketbalisté zlínského Protonu zakončili kalendářní rok dvěma porážkami na palubovkách soupeřů. V hale plzeňského klubu Basket Západ podlehli v sobotu 51:62, o den později pak utrpěli debakl se Sokolem Vyšehrad poměrem 69:93. V tabulce se tak svěřenci kouče Davida Vyplela propadli už na 11. místo a na play off ztrácejí jedno vítězství.

Prvnímu utkání v Plzni dominovaly jednoznačně obrany nad útoky. Po třetí čtvrtině vedl Basket Západ o osm bodů, jenže Zlín se nevzdal a dokázal stáhnout náskok Západočechů v poslední části na rozdíl čtyř bodů. Domácí si však výhru už vzít nenechali. „Ve druhém poločase jsme nedostali míč pod koš a procento naší střelby výrazně kleslo,“ posteskl si Vyplel.

Zatímco v sobotu mohl jeho soubor pomýšlet na úspěch, s Vyšehradem neměl šanci. Pražský klub neustále navyšoval svůj náskok a na konci třetí čtvrtiny vedl 64:39. Proton korigoval až v závěru, kdy dostali příležitost mladíci, kteří poslední čtvrtinu vyhráli 30:29. „Zrychlili hru. Když se zlepší takticky, vidím v jejich výkonu naději do budoucnosti,“ podotkl Vyplel.

Na další mistrovské zápasy si však musí počkat až na druhý lednový víkend, kdy zlínští basketbalisté hostí desáté Litoměřice a šestý Chomutov. „Pokud chceme postoupit do play off, musíme Litoměřice porazit,“ dobře ví kouč SKB Proton.

BASKET ZÁPAD - PROTON ZLÍN 62:51 (27:25)

Body Zlína: Šimáček 15, Kuzněcov 9, Panáček 8, Mrlík 6, Norwa 5, Chwaszcz 4, Němec 2, Odstrčilík 1.

VYŠEHRAD - ZLÍN 93:69 (42:30)

Body Zlína: Odstrčilík 16, Šimáček 15, Chwaszcz 11, Panáček 8, Kuzněcov 6, Norwa 4, Lenhart 3, Benda, Nehoda a Paunovič 2.⋌