První duel ze série hrané na dva vítězné zápasy je na programu v sobotu 13. dubna od 14 hodin v Novém Jičíně. Druhé utkání se bude hrát v sobotu 20. dubna rovněž od 14 hodin ve zlínské herně na Podvesné.

Případné třetí rozhodující střetnutí by se odehrálo v neděli 21. dubna od 14 hodin znovu na půdě rezervy Nového Jičína.

Ve Zlíně si uvědomují, že je v semifinále Nový Jičín mírným favoritem. Družstvo z krajského města se však soupeře nebojí a v soubojích o postup do finále se pokusí překvapit.

V sobotu 13. dubna se uskuteční 42. ročník Zlínské lesní hodinovky.
Přijďte si zazávodit ve Zlínské lesní hodinovce, láká vytrvalce Jiří Prokop

,,Severomoravané mají silný tým, který bude hrát v sestavě s Michalem Kratochvílem, Markem Záškodným, Martinem Vincekem a Ondřejem Pařilem. Zejména v domácím prostředí je novojičínské družstvo velmi silné. Nicméně my máme na konci sezony formu a tu se pokusíme v semifinálových utkáních prodat. V prvním střetnutí Nový Jičín potrápíme, druhé doma vyhrajeme a v tom případném třetím rozhodujícím už se může stát cokoliv. Ten rozhodne momentální forma všech hráčů,“ nechybí před začátkem play off sebevědomí zlínskému Jakubovi Dufkovi.

Jedna z opor Zlína věří, že jeho družstvu pomůžou také diváci.

,,Ti se nás chystají podpořit už v prvním zápase tuto sobotu v Novém Jičíně,“ těší Dufka.

Kromě něho v důležitých duelech budou barvy rezervy Zlína hájit ještě Filip Račák, Vojtěch Jelínek a někdo z trojice mladíků Filip Dufek, Radovan Březina, nebo Vojtěch Laštovka.