,,Ve Zlíně jsem chtěl zaběhnout co nejlepší čas a zároveň potrápit ostatní favority. To se mi také podařilo," pochvaloval si těsně po doběhu do cíle Čípa. Ten byl téměř sedm kilometrů na čele společně s Petrem Kučerou.

,,V průběhu posledního kola v náběhu do jediného mírného stoupání na trati jsem se ale svému největšímu soupeřovi vzdálil a potom už jsem na první pozici zůstal až do konce," upozornil na rozhodující moment letošních Valašských kotárů 31letý Jiří Čípa.

,,Na konci sezony už mi chyběla rychlost. Také bych v průběhu závodu přivítal teplejší počasí. Proto mi už od startu moc nešly nohy. Čípa tak vyhrál zaslouženě," uznal stříbrný v pořadí Lukáš Kučera.

Regionální atleti zůstali těsně za medailovými pozicemi. Tomáš Navrátil z AK Asics Kroměříž skončil čtvrtý (28:20), Petr Kučera z otrokovického KESBUK Teamu pátý (28:22) a Jan Kalenda z pořádajícího klubu AK Zlín bral za čas 28:27 šestou příčku.

Závod žen ovládla Veronika Siebeltová ze Slezanu Frýdek-Místek, jež na 2,8 kilometrové trati dosáhla času 10:04. Druhá doběhla Kateřina Hálová (AK Zlín, 10:13), třetí pozici obsadila Adéla Esentierová z Baláž Extréme Teamu Ostrava (10:26). Jana Žaludková z Cyklogatu Malenovice získala za čas 10:43 čtvrtou příčku a zlínská Zuzana Koudelková vybojovala páté místo (11:43).

Veronika Siebeltová loni na zlínském náměstí Míru kralovala mezi juniorkami. Letos čerstvě dvacetiletá nadějná běžkyně z Frýdku-Místku dominovala v závodu žen.

,,Do Zlína jsem přijela hlavně pořádně si zatrénovat. V polovině listopadu mě totiž čeká v Praze Motole mistrovství republiky v krosu," přiznala atletka ze severu Moravy.

,,Zpočátku jsem se držela ve vedoucí čtyřčlenné skupině. Tempo se mi ale zdálo pomalé a tak jsem po úvodním kilometru zrychlila. Na protože na můj nástup žádná ze soupeřek nezareagovala, brzy jsem se ocitla na prvním místě," prozradila Siebeltovou, kterou ještě potěšil skalp Kateřiny Hálové.

,,Do poslední chvíle jsem nevěděla, jestli se závodu vůbec zúčastním. Pobolívá mě totiž achilovka. Nakonec jsem tradiční kotáry absolvovala se ctí," byla se svým výsledkem spokojení i Kateřina Hálová. Pro zlínskou atletku to byl poslední závod letošní sezony. Další ji čeká až na jaře.

,,Nejbližší měsíce budu šetřit nohy. Budu chodit plavat, věnovat se rodině i sobě," plánuje ženská vítězka Valašských kotárů v roce 2012 a 2013.

Přehled vítězů jednotlivých kategorii Běhu přes Valašské kotáry 2016: Muži do 39 let: Jiří Čípa (Bystré). Muži do 49 let: Petr Kučera (KESBUK Team). Muži do 59 let: Vlastimil Bukovjan (KESBUK Team). Muži nad 60 let: Pavel Dorušek (Klenoty Slavičín). Ženy do 34 let: Veronika Siebeltová (Slezan Frýdek-Místek). Ženy nad 35 let: Jana Žaludková (Cyklogat Malenovice). Junioři: Jan Tesarčík (Slezan Frýdek-Místek). Dorostenci: Filip Vabroušek (1. 1. 1900). Dorostenky, Juniorky: Kateřina Krtková (Slezan Frýdek-Místek). Starší žáci: Martin Holub (ASPV Napajedla). Starší žákyně: Anna Zemaníková (Slezan Frýdek-Místek). Mladší žáci: Thomas Hlavačka (Slezan Frýádek-Místek), Mladší žákyně: Anna Cagašová (Slezan Frýdek-Místek). Starší přípravka – hoši: Ondřej Koníček (AK Zlín). Starší přípravka – dívky: Kateřina Kuchařová (AK Kyjov). Mladší přípravka – Hoši: Daniel Solecký (ASPV Napajedla). Mladší přípravka – dívky: Tereza Vrbová (AK Zlín). Atletická miniškolička – Hoši: Daniel Karola (Zlín). Atletická miniškolička – dívky: Tereza Žaludková (Cyklogat Malenovice).

Lubomír Hotař