„Současná hygienická a bezpečnostní opatření, omezující mimo jiné kapacitu venkovních akcí, nyní neumožňují zorganizovat závod Běhej Valachy v původně plánovaném termínu. Sami vnímáme, že nejen situace, ale i nálada mezi sportovci není pořádání akcí v říjnu nakloněna. Považujeme za správné být nyní maximálně rozumní, zcela dodržovat nařízení a vyčkat na lepší situaci,“ uvedl za organizační tým Valachy Tour Bohuslav Komín.

„Jsme v kontaktu se zlínskou hygienickou stanicí i iniciativou Za Zdravé Česko, která jedná s ministerstvem zdravotnictví o možnosti organizování sportovních akcí pro veřejnost. Budeme tak připravovat závod v listopadovému termínu a připravíme i hygienický plán akce. Naším cílem je letošní ročník Valachy Tour ukončit uspořádáním závěrečného závodu Běhej Valachy," dodal Bohuslav Komín.

Registrace do závodu nadále probíhají na www.valachytour.cz. Při přihlášení do 26. října získají účastníci zvýhodněnou cenu startovného a navíc i dárek v cíli – čerstvý valašský frgál od pekařek Resortu Valachy. Sportovcům, kteří se již registrovali, se zaplacené startovné automaticky převádí na nový termín.