„Nehráli jsme dobře. Každý si udělá jednu dvě chyby, podělí se o ně. Vypadá to, že prohráváme o hodně, je to však v jednom, maximálně dvou postaveních. V prvním setu se tak stalo za stavu 14:14, ve druhém pak za 14:15. Za stavu 0:2 na sety se už těžko hraje," posteskl si po konci neúspěšného střetnutí hlavní kouč Fatry Přemysl Obdržálek.

Jeho svěřenci v letošním ročníku nejvyšší soutěže zatím hodně doplácí na nezkušenost a mladý kádr. „Když hrajeme se soupeřem, proti kterému kluci cítí šanci bodovat, tak o to více působí zakřiknutě. Hodně pak chybují. Proti silným hrají nebojácně, výkony jsou o poznání lepší," srovnal Obdržálek rozdílné výkony.

Ragbisté Zlína (modro-žluté dresy) v přípravném zápase vyzvali Brno.
Podívejte se: Ragbisté Zlína zakončili sezonu. V derby nakonec prohráli

Do základní sestavy se znovu nevešel 26letý Jiří Adamec, který v uplynulých sezonách patřil mezi důležité články mužstva. „Po zranění se zatím nemůže dostat do optimální formy," vysvětlil 44letý trenér.

Fatru v dalších dvou ligových zápasech čekají Lvi Praha a České Budějovice, ve zbytku kalendářního roku vyzvou Ostravu a venku Beskydy. Tedy mužstva bojující o předkolo play-off. „V těchto zápasech bude potřeba bodovat, chceme odvést dobrou práci," velí Obdržálek.

Uniqa extraliga, 9. kolo

VSC Fatra Zlín –⁠ SK VOLEJBAL Ústí nad Labem 0:3 (21, 20, 21)