„Na klucích bylo již po postupu do vyřazovací části znát uvolnění ze splnění cíle a již nebyli tak koncentrovaní, jak by měli. Soupeř byl lepší, postoupil zaslouženě,“ přiznal sportovně trenér domácích Jan Holovka.

Především po slibném výkonu ve druhém zápase v Praze kouč Panterů věřil, že by jeho svěřenci alespoň jednou mohli doma na Chodov vyzrát. Bohužel sobotní třetí duel série jeho svěřenci ztratili v první třetině, ve které propadli 0:5.

„Chyběla koncentrace na zápas, hráči byli bez ducha, bez chuti, nefungovala obrana, rozehrávka, prostě nic,“ zlobil se po vysoké porážce 5:12.

Nejblíže skalpu soupeře byli Otrokovičtí včera. Pro nedělní duel Holovka „překopal“ sestavu, a přestože jeho svěřenci prohrávali v polovině zápasu 0:2, dokázali zápas zdramatizovat a zásluhou vyrovnávající branky Barabáše (2:2) dostat duel až do samostatných nájezdů.

„Na sobotní zápas jsme rychle zapomněli a i přes pomalejší rozjezd jsme dokázali soupeře dostat pod tlak,“ pochvaloval si Matěj Koňařík, který v první třetině trefil tyč.

I přes heroický výkon ale Panteři na premiérové vítězství v play off nedosáhli. V závěrečné penaltové„loterii“ se totiž za domácí trefil pouze Michal Nagy, naopak na straně soupeře se po Jendřišákovi postaral o vítěznou a postupovou trefu Michal Kotlas.

„Rozhodlo štěstí. V poslední třetině základní části jsme byli lepší a měli několik možností rozhodnout. Bohužel, v penaltách uspěl soupeř,“ konstatoval zklamaně Holovka, který ale hráčům ještě v tomto týdnu naordinoval dva tréninky.

„Mimo jiné budeme hodnotit sezonu, která i přes nedělní vyřazení byla výborná. Sedmé místo po základní části a postup do play off jsou obrovský úspěch,“ je přesvědčen kouč.

Jestli ale bude trenér z Ostravy působit u týmu i v příští sezoně netuší ale rád by pokračoval.

„Uvidíme, jak dopadnou jednání s vedením klubu. Já rozhodně cítím, že mám týmu co dát a rád bych dál rozvíjel jeho obrovský potenciál,“ vyznal se Holovka, který za finalisty tipuje Střešovice a Vítkovice.

„Hrají nejlépe a útočně. Chodov nehraje špatně, ale je spíše defenzivní,“ dodal.

SOBOTA: PANTHERS OTROKOVICE – CHODOV 5:12 (0:5, 2:2, 3:5).

Branky a nahrávky: 24. Koňařík (Sovják), 29. Flousek (vlastní), 48. Uhrinovský (Kostka), 50. Hradil (Vaněk), 56. Sovják (Ťopek) – 5. Cepek (Jendrišák), 8. Jendrišák (Sýkora), 12. Curney (Pražák), 16. Curney (Cepek), 20. Dóža (Šochman), 35. Dóža (Šochman), 37. Mikeš, 42. Hanic (Hartmann), 44. Dóža (Štegl), 44. Sýkora (Hanic), 49. Hanic (Podhráský), 59. Sýkora (Jendrišák). Rozhodčí: Nováček, Vašíček. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:2. Diváci: 900.

NEDĚLE: OTROKOVICE – CHODOV 2:3 PO SAM. NÁJ. (0:0, 1:2, 1:0 – 0:0).

Branky a nahrávky: 35. Vaněk (Petřík), 52. Barabáš (Ťopek) – 25. Jendrišák (Curney), 30. Pražák (Jendrišák), rozh. nájezd Kotlas. Rozhodčí: Jan a Marek Kadlecové. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. Diváci: 500. Konečný stav série: 0:4

Otrokovice: Michajlovič, J. Krkoška – Sovják, Vaněk, Valčík, Koňařík, Ťopek, Matějka, Večeřa, Uhrinovský, Barabáš, Ručka, Klapita, Nagy, M. Krkoška, Kořený, Kostka, Petřík, Hradil, Mikeška. Trenér: Holovka.

DALŠÍ VÝSLEDKY čtvrtfinále play off: Bulldogs Brno – Vítkovice 4:7 a 4:11 (Konečný stav série: 0:4), Havířov – Střešovice 1:9 a 2:9 (0:4), Mladá Boleslav – Ostrava 3:6 a 3:4 (0:4).

Semifinálové dvojice: Tatran Střešovice – FBC Ostrava, Vítkovice – Chodov.