Kde všude jste se připravoval?

S národním týmem jsme trénovali v areálech v Česku v Jablonci nad Nisou, nebo v Novém Městě na Moravě. Soustředění jsme měli také v areálech v rakouském Ramsau, v Livignu v Itálii a v Sjusjoenu v Norsku.

Jak tréninky probíhaly?

Pracoval jsem v nich na nabytí fyzické kondice a ve střelbě jsem se soustředil na co největší automatičnost a navození stereotypů. Dbal jsem také na kvalitní regeneraci.

Jaké máte pocity těsně před startem Světového poháru?

Celá příprava probíhala bez problémů a podle plánu. Jenom v Norsku jsem byl trochu nachlazený. Proto jsem tam vynechal jeden kontrolní závod.

Zúčastnil jste se v létě některých závodů?

V srpnu jsem startoval ve Vysočina aréně v Novém Městě na Moravě na mistrovství světa na kolečkových lyžích, v září jsem se v Letohradu zúčastnil mistrovství republiky na kolečkových lyžích. V listopadu jsem si zazávodil už v klasickém zimním kontrolním závodu v norském Sjusjoenu. Mimo biatlon jsem se postavil na start v jednom závodu horských kol a zúčastnil jsem se také Skiroll Classics ve Velkých Karlovicích. Tento šestadvacetikilometrový závod na kolečkových lyžích na trati mezi Vsetínem a Velkými Karlovicemi pořádal můj taťka.

Kterého výsledku si nejvíc ceníte?

Titulu mistra republiky ve stíhacím závodu na mistrovství republiky na kolečkových lyžích v Letohradu.

S jakou představou jdete do nové sezony ve Světovém poháru?

Nechci na sebe vyvíjet velký tlak. Až v jednotlivých závodech uvidím, jak na tom jsem.

Jakou máte na konci listopadu běžeckou a střeleckou formu?

V běhu věřím, že to bude dobré. Se střelbou jsem také spokojený. V přípravném období jsem hodně a poctivě trénoval. Proto doufám, že tréninkovou píli dokážu výsledkově prodat.

O co se budete v nové sezoně opírat?

Doufám, že o rychlé a dobře připravené lyže a o přesnou střelbu.

Na které závody s nejvíc těšíte?

Na všechny, protože každé středisko je něčím specifické. Proto se těším do švédského Östersundu, Hochvilzenu v Rakousku, Le Grand-Bornand ve Francii, na německé areály v Oberhofu a Ruhpoldingu, do Antholze v Itálii, Kontiolahti ve Finsku, estonského Otapää i na Holmenkollen v Oslu v Norsku. Také doufám, že si vybojuji nominaci na Zimní olympijské hry v Pekingu.

S jakými výsledky budete v úvodních závodech v Östersundu spokojený?

Očekávám povedený start do nové sezony. V závodech ve Švédsku bych se rád pohyboval kolem bodovaných pozic. Někde mezi desátým až dvacátým místem. Když se všechno sejde, jak má, tak je to reálné. Samozřejmě doufám, že se mi bude dařit v celém Světovém poháru.

Všechny závody Světového poháru bude vysílat Česká televize. Ty úvodní se konají tento víkend v sobotu 27. listopadu a v neděli 28. listopadu. Sobotní individuální závod mužů začíná v 15 hodin. Nedělní závod mužů ve sprintu je na programu od 13.45 hodin. Oba budou k vidění na ČT Sport.