„Z výsledku na úvod sezony mám pochopitelně radost, i když hlavně v prvních jízdách jsem byl ze svého výkonu trochu zklamaný,“ předeslal úvodem Červenka. Pravda je, že úvodní kvalifikace nadělala problémy řadě závodníků, a k vidění proto byla spousta karambolů. Přesto byl úřadující mistr republiky ve sjezdu horských kol v kategorii pevných rámů z postavení na konci elitní patnáctky lehce rozčarovaný.

„Popadali jsme jako hrušky, moc nám to nešlo. Podmínky byly velmi náročné. V horní části se jelo v hlubokém sněhu, během dne se tam navíc vytvořily hluboké koleje. V dolní i zase naopak skoro žádný sníh nebyl, zato se tam vlivem mrazu vytvořily ledové plotny. Trať byla na hraně rizika a vzhledem k předchozímu zranění jsem zvažoval i odstoupení ze soutěže,“ přiznal Michal Červenka.

V již zmíněné kvalifikaci, kdy se jezdilo po jednom, totiž spadl na postiženou ruku a vyhlídka na další souboje ve vyřazovací části již nevypadala natolik lákavě jako na začátku. Zvlášť když z nejlepší dvaatřicítky a posléze i z šestnáctky postoupil jen s odřenýma ušima. „Měl jsem i potřebné štěstí, protože mezi poslední osmičku jsem proklouzl jen díky tomu, že závodník přede mnou minul jednu z branek a byl dodatečně diskvalifikován,“ prozradil 27letý biker.

Poslední dva závody už ale zvládl zlínský rodák na jedničku. V semifinále i ve finále chytil potřebné tempo a na trati s přehledem dominoval. „S přibývájícími koly jsem se do toho postupně dostal. Nejvíc spokojený jsem byl s finálovou jízdou. Na startu jsem do toho dal všechno, dostal jsem se do vedení a pak už jsem si první místo pohlídal,“ pochvaloval si Červenka, jemuž dělal ve finále společnost další regionální biker Tomáš Musil. Fryštácký závodník ale projel cílem až jako čtvrtý.

Příští závod čeká Červenku na konci ledna. To se však jezdec, pod jehož hlavičku spadá i želechovická stáj Červenka Subform Team, představí ve zcela odlišném prostředí. V rámci exhibice totiž bude předvádět s nejlepšími tuzemskými a slovenskými jezdci své umění v jednom z libereckých nákupních center.