Celý závodní víkend ale započal již v pátek účastí v podniku Valašský krpál. Jednalo se o závod do vrchu na horských kolech po asfaltu se startem ve Vsetíně a cílem o 12,6 kilometru dál u chaty na Cábu. Převýšení činilo okolo půl kilometru. „Závod jsem bral jako dobré rozjetí před víkendovým programem a získal jsem třetí místo,“ stručně konstatoval Jiří Hradil. Z vítězství se radoval Ondřej Fojtík.

To sobotní podnik už měl mnohem větší vážnost. V lesích u obce Nové Dvory u Humpolce se totiž konalo mistrovství České republiky v MTBO na klasické trati. „Za poslední tři roky jsem na této trati získal dvě první a jedno druhé místo, takže jsem chtěl tuto výbornou sérii prodloužit,“ předeslal zlínský biker.

Jenže start do závodu nevyšel čerstvému dvojnásobnému medailistovi z nedávného mistrovství světa v Itálii úplně podle představ a špatně zvoleným postupem na druhou kontrolu ztratil skoro dvě minuty. Toho dokázal využít Martin Ševčík startující s tříminutovým odstupem a na šesté kontrole, tedy asi po čtvrtině závodu, jej dojel.

„Vytvořili jsme tedy velmi silnou dvojici a po zbytek závodu jsme jeli hodně vysokým tempem. Protože jsme se již nedopustili zásadní chyby při práci s mapou, znamenalo to pro mě v cíli druhé místo a pro Martina titul mistra České republiky. Vzhledem k vývoji závodu, kdy jsem věděl už od šesté kontroly, že budu nejlépe druhý, jsem s tímto umístěním spokojený,“ bilancoval Hradil.

Jako by tušil, že největší úspěch celého víkendu přijde až na konec. Také v mistrovském závodě na střední trati obhajoval loňskou pozici vicemistra. A tentokrát loňský výsledek ještě vylepšil. Centrem podniku byl amfiteátr v Lipnici nad Sázavou. Ve velmi vhodně zvoleném terénu s hustou sítí cest pak pořadatelé z OK Jihlava postavili velmi zajímavou trať.

„Tentokráte mi vstup do závodu vyšel výrazně lépe a na páté kontrole jsem byl ve vedení. Vzápětí jsem sice po sérii několika zaváhání sice klesl až na čtvrté místo, ale výborným závěrem jsem se dokázal dostat opět do vedení, které jsem udržel až do cíle,“ líčil reprezentant SKOB Zlín, jenž se tak mohl v cíli radovat z titulu tuzemského šampiona před loňským vítězem Jaroslavem Ryglem.