Pátý podnik této sezony se uskuteční na Lesní čtvrti v neděli a závodníci se mohou těšit na zbrusu nové tratě, které oproti těm z minulých let doznají změn. „Tratě jsou typické pro WBC a dají se zvládnout i na pevném kole. Atraktivní budou především divácké zóny v blízkosti areálu včetně legendárního zlínského vracáku, kde nebývá nouze o krizové okamžiky. Tratě jsou již od úterý kompletně připraveny k tréninku,“ informoval jeden z hlavních organizátorů nedělního klání Ondřej Kymla.

Podle něj bude největší inovace především ve sklonu samotných tratí. „Letos chceme využít kompletní délku svahu. Zatímco loni jsme jeli víc z boku a trať byla hodně šlapavá, letos jsme ji o něco natáhli a bude se jednat spíš o klasický sjezd, což přinese divákům i samotným závodníkům zase něco nového,“ doplnil Kymla. Bikeři se představí v lese nad gymnáziem celkem ve čtyřech rychlostních zkouškách.

Organizátoři opět očekávají velmi hojnou účast závodníků od ryzích amatérů až po nejlepší české nebo slovenské jezdce. Průběžné první místo v seriálu by měl hájit Michal Červenka ze Želechovic. Je však otázka, zda stihne doléčit zranění ze slovenského poháru v Plejsech a jestli se vůbec objeví na startu. Na vítězství si však budou dělat zálusk i loňský vítěz Pavel Čep z Olomouce, Martin Hoferek z Lukova nebo semetínský Patrik Kotrla.

Pořadatelé závodu již společně s organizátory seriálu WBC určili také dalšího talent ridera, který se postaví na start zlínského závodu na špičkovém kole Specialized Big Hit III. Pro pátý podnik letošní sezony byl z došlých přihlášek vybrán Lukáš Kruťa ze Želechovic.

Oficiální trénink je na programu v neděli od osmi hodin, první rychlostní zkouška začíná o dvě a půl hodiny později. Všechny potřebné informace lze najít na oficiální stránce závodu.