V Kroměříži budou tenisté od pátku do neděle bojovat v Memoriálu Zdeňka Šilera

Kroměříž – Velký tenisový turnaj pořádají od pátku do neděle v Kroměříži, kde se na sedmi antukových kurtech v areálu koupaliště Bajda a na dvou kurtech na Jízdárně koná 32. ročník Memoriálu Zdeňka Šilera. Hrát se budou tři soutěže ve čtyřhře mužů, dvě soutěže ve čtyřhře žen a dvě soutěže ve smíšené čtyřhře. V mužském deblu jsou vypsány kategorie od 30 let, od 45 let a nad 60 let. Ženy se ve čtyřhře představí v kategoriích od 25 let a nad 45 let. V mixu bude k vidění soutěž se součtem věku dvojice do 99 let a soutěž, v níž je součet věku dvojice nad 100 let. Turnaj zahájí v pátek ve 13 hodin šedesátníci. V sobotu od 8.30 hodin se budou hrát zápasy ve skupinách i v ostatních kategoriích. Šilerův memoriál vyvrcholí rozhodujícími duely v neděli mezi 9. a 17. hodinou. Slavnostní ukončení turnaje je na programu v 17 hodin.

V sobotu se koná 5. ročník ultra trailového závodu Hostýnská osma. Pořadatelé letos ještě připravili Hostýnskou stoosmu

Rajnochovice – V sobotu se koná 5. ročník ultra trailového závodu jednotlivců a dvoučlenných týmů Hostýnská osma 2016. Start 66 kilometrů dlouhého běžeckého podniku, který má celkové převýšení přes 3000 metrů, je v 8 hodin u obecního úřadu vRajnochovicích. Cíl je na stejném místě. Vypsány jsou čtyři kategorie pro muže, čtyři pro ženy a čtyři kategorie pro dvoučlenné týmy. Zazávodí si také dvoučlenné mužské a ženské týmy a týmy mix. ,,Podniku se zúčastní maximálně 500 vyznavačů běhu v horském prostředí. Trať připomínající osmičku, jenž má svůj střed na Tesáku, povede v kopcovitém prostředí Hostýnských vrchů," vysvětluje hlavní organizátor Lukáš Tomčík.
Běžci na trati musí mimo jiné překonat tyto vrcholy: Kunovickou hůrka (587 m.n.m.), Čertův kámen (612 m.n.m.), Čerňavu (844 m.n.m.), Javorník (699 m.n.m.), Sv. Hostýn (730 m.n.m.), Obřany (704 m.n.m.), Pardus (672 m.n.m.), Kotár (556 m.n.m.), Holý vrch (715 m.n.m.), U Tří kamenů (748 m.n.m.), Troják (618 m.n.m.), Kelčský Javorník (865 m.n.m.) a Černou Bařinu (653 m.n.m.). Časový limit je 18,5 hodiny, tedy do neděle do půl třetí v noci.
Pořadatelé v Hostýnských a Vizovických vrších letos připravili ještě jednu novinku. Doprovodná Hostýnská stoosma startuje už hodinu a půl po páteční půlnoci na Masarykově náměstí ve Vizovicích. Cíl tohoto 111 kilometrového závodu s převýšením 5050 metrů je rovněž před rajnochovickým obecním úřadem.
V loňském 4. ročníku Hostýnské osmy se ve velkém horku postavilo na start 528 běžců a běžkyň. Do cíle jich dorazilo 351. Mezi muži zvítězil časem 6:51:28 Jiří Čípa. V ženách dominovala Kristina Obručová (8:34:04). Dvoučlenné týmy ovládli Daniel Hájek s Ondřejem Švirákem (7:23:22) a Zuzana Kadlčáková s Věrou Vystrčilovou (9:57:07). Měření sil dvoučlenných týmů mix vyhráli Michal Kadlec a Pavlína Kadlecová (9:12:05).

Bikeři z Valašských Klobouk zvou na 5. ročník Klobuckých kol

Valašské Klobouky – V sobotu se ve Valašských Kloboukách uskuteční 5. ročník závodu horských kol Klobucká kola, který je i letos zařazený do 4. ročníku Valašskokorpatské cyklotour 2016. Pořadatelé vypsali celkem 17 kategorií od nejmladšího žactva až po veterány. Připravené jsou tratě různé délky. Nejmladší žactvo startuje v 10 hodin, aby si v okolí valašskoklobouckého fotbalového hřiště poměřilo síly na tratích od 200 do 1600 metrů. Hlavní kategorie mužů, žen, veteránů, juniorů a juniorek uslyší startovní výstřel ve 13 hodin. Muži pojedou 22,5 kilometru dlouhý závod rozložený do pěti technicky náročných okruhů. Ženy poměří síly na třech okruzích v závodu o celkové délce 13,5 kilometru. Pro juniory a juniorky je připravený 6,8 kilometrový podnik. Prezentace probíhá od 9 do 12.30 hodin.
,,Hlavní okruhovou trať jsme připravili v okolí fotbalového hřiště ve Valašských Kloboukách a také na přilehlých loukách a v lesích Bílých Karpat. Zvlášť atraktivní je stoupání chodníkem ke Královci, které dokonale prověří síly všech bikerů. To jsme oproti minulým ročníkům v horní části ještě protáhli a poté zatraktivnili o trailový sjezd," informoval za pořadatele Radomír Bačo.
Vítězství v loňském roce na Valašsku v mužích vybojoval reprezentant formace Nilfisk ALTO Milan Zvonek. Ten 22,5 kilometru dlouhý podnik vyhrál časem 1:05:38. Mezi ženami brala prvenství Martina Šichtová z Turčianských Teplic, jež na 13,5 kilometrové trati dosáhla času 59:38.

Tenisové ATP Valašska zpestří v Brumově turnaj ve čtyřhře

Brumov – Antukové kurty Topas Clubu v Brumově hostí v sobotu otevřený tenisový turnaj ve čtyřhře amatérů Valašské debly Open. Podnik je vloženým turnajem letošního ATP Valašska pro hráče nad 20 let. Zajimavé měření sil začíná v 9 hodin. Prezentace probíhá od 8.15 do 8.45 hodin. Na čtyřech kurtech se bude nejprve hrát skupinovým systémem, nejlepší dva páry z každé skupiny postoupí do vyřazovacích zápasů. Semifinálové partie a finálové utkání budou k vidění mezi 14. a 16. hodinou. Turnaje se zúčastní maximálně 15 deblových dvojic.

Lubomír Hotař