V prvním dlouhém 22,2 kilometru, který se jel minulý čtvrtek, v konkurenci 61 bikerek vybojovala časem 1:30:35 desáté místo. Zvítězila v čase 1:27:45 Italka Giorgia Marchetová.

,,Kdyby mi někdo před rokem řekl, že letos skončím v závodu světového poháru v TOP 10, tak se mu vysměju a řeknu mu, že to byl hodně dobrý vtip. S domácí tratí v Novém Městě na Moravě se totiž trochu peru. Délka závodu mi ovšem nevadila. Čím je delší, tím je to pro mě lepší,“ byla v cíli překvapená, jak se jí na Vysočině dařilo Tereza Tvarůžková.

Ta závod velmi dobře začala.

,,Minutu před startem ze mě spadla nervozita. Start jsem nepokazila a po zaváděcím kole jsem jela na pátém místě. Po prvním kole mi však trochu došly síly a propadla jsem se na 13. příčku. Hned záhy jsem se ale znovu rozjela a v cíli jsem byla kvalifikovaná na 10. pozici. Jenom škoda, že jsem o sekundu prohrála závěrečný spurt o deváté místo s Francouzskou Clauzelovou,“ mrzelo Tvarůžkovou.

Bikerce z Valašska na Vysočině ale chyběli diváci.

 ,,Ti by mě hlavně ve stoupáních víc motivovali. U trati mi však hodně pomohli trenér Jan Slavíček a taťka Jaroslav, kteří byli úplně všude,“ děkovala svým nejbližším Tereza Tvarůžková.

Ve druhém sobotním závodu bikerka ze Zlínského kraje obsadila dokonce v čase 1:22:52 sedmou příčku. Prvenství získala Ceylin del Carmen Alvarado z Nizozemí (1:19:50). Závod se jel na mírně pozměněné trati a měřil 22,2 kilometru. Na startu bylo 55 bikerek.

 ,,Dosáhla jsem na další super výsledek. Před startem mi trenér Slavíček předpovídal, že skončím v TOP 7. Na vyschlé trati jsem se dokonce chvíli pohybovala na druhém místě. V průběhu závodu už jsem ale byla unavená. Ovšem pořád jsem se snažila jet nadoraz. A to moje forma ještě není úplně ideální,“ řekla v cíli Tvarůžková.

 Bikerka z Valašska si však dlouho neodpočine. Tento týden se totiž představí na mistrovství světa horských kol v rakouském Leogangu.