Zbylé medailové pozice obsadili reprezentanti pořádajícího klubu Slovácká Slávia Uherské Hradiště. Stříbrnou příčku vybojoval Jakub Janíček (16460 metrů), třetí pozici obsadil Jan Stindl (16360 metrů). V tradičním prvomájovém měření sil atletů na Slovácku skončil ještě v konkurenci dvacítky vytrvalců Vlastimil Chadim z Moravské Slávie Brno čtvrtý (16185 metrů) a Přemysl Žaludek z Cyklogatu Malenovice pátý (16020 metrů).

,,Závod se konal za ideálního slunečného počasí a já jsem v něm zvolil osvědčenou taktiku rovnoměrného tempa. A to se mi v závěru podařilo ještě zrychlit. Rovněž si cenním skalpu domácího Jakuba Janíčka a těší mě i skutečnost, že jsem letos v hodinovce na Slovácku uběhl o 200 metrů víc, než v loňském roce," byl při vyhlašování výsledků maximálně spokojený Tomáš Blaha.

Závod žen v Uherském Hradišti vyhrála atletka z Lukova hájící barvy týmu Cyklogat Malenovice Jana Žaludková, jež se blýskla výkonem 14180 metrů. Druhé místo brala Anna Vozarová ze Starého Města (12274 metrů), ziskem bronzové příčky se pyšní domácí Zuzana Kluková (12130, metrů).

,,Ikdyž to byl monotónní běh, tak mě letos Slovácká hodinovka bavila. Při závodu jsem poslouchala hudbu z reproduktorů a dopředu mě také hnaly moje tři skvělé děti. Moc mě povzbuzovaly a podávaly mi pití," užívala si pobyt na oválu v Uherském Hradišti Jana Žaludková.

Lukovská atletka si dokonce na Slovácku v neděli zaběhla ještě Cooperův test na 12 minut. Rovněž v něm mezi ženami dominovala výkonem 3070 metrů.