Zní častá otázka fanoušků na internetových stránkách klubu. Odpověď by mohl dát dvacetiletý Jaroslav Borák, který přišel minulý týden na zlínskou Letnou na půlroční hostování s následnou opcí.

„Trenér Kalivoda se mnou počítá do útoku, i když jsem tam skoro tři roky nehrál. Doufám, že se do toho rychle dostanu. Očekávám, že budeme hrát dobrý fotbal, vítězit a Zlínu se bude dařit,“ říká odchovanec brněnské kopané a někdejší mládežnický reprezentant.

Už jste byl jednou nohou ve Znojmě, proč jste dal nakonec přednost Tescomě?

Už jsem byl domluvený jakžtakž se Znojmem, odehrál jsem za něj jedno přípravné utkání, ale pro Zlín rozhodl přístup trenéra Kalivody. Volal mi, že o mě hodně stojí, což mě přesvědčilo.

Na jaře jste odehrál za Brno osm prvoligových zápasů. Nemrzí vás, že jste nezůstal v kádru?

S panem Večeřou (trenér Brna pozn. autora) jsme se domluvili, že pro mě bude lepší hostování. Prvních čtrnáct dní jsem trénoval, to bylo ale jenom běhání v lese a nabírání kondice. Pak jsem však dostal streptokoka a dvanáct dní bral antibiotika. Kluci mezitím odjeli na herní soustředění, takže za přípravné období jsem neodehrál ani jeden zápas. Když se podívám všude okolo – zázemí, stadion – tak je také Zlín prvoligovým klubem se vším všudy.

Kde vidíte Zlín v tabulce?

Jsem tady krátce, takže nechci tipovat. Je tady hodně mladých, ale i někteří zkušení hráči. Myslím, že by nám to mohlo klapat.

Znáte někoho osobně?

Martina Bačíka, ale ten tady není, protože je zraněný. S tím jsme hrávali v mládežnických reprezentacích. Některé kluky znám od vidění, za žáky a dorost jsme proti Zlínu nastupovali často.

Loni na podzim jste hostoval ve Vlašimi a tehdy jste v Kunovicích prohráli 2:3. Jak na zápas vzpomínáte?

Měli jsme ho vyhrát, protože jsme si vypracovali spoustu šancí. Rozhodčí tehdy pískl nesmyslnou penaltu na Kroupu a pak jsme v nastaveném čase netrefili prázdnou bránu. Ale to už je dávno, skoro rok. Teď je tady úplně jiný tým stejně jako ve Vlašimi.

Zkuste srovnat, čím se liší první a druhá liga?

Druhá liga je bojovnější a důraznější. V první je více individualit.

Přišel jste na hostování s cílem se rozehrát a pak vrátit do Brna, nebo chcete zakotvit ve Zlíně déle?

Dokážu si představit, že bych tady zůstal i více sezon.