V souboji s letos nebezpečným Statorem byl Boston favoritem, ale na první gól Juráška se čekalo až do třinácté minuty.

,,S nepříjemným protivníkem jsme byli od začátku zápasu aktivnějším celkem a dařilo se nám držet víc míček v útočném pásmu soupeře. Stator však hrozil z rychlých protiútoků. V průběhu utkání jsme vedli 2:0, ovšem kontaktní branka Marka Večeře v pětatřicáté minutě duel ještě zdramatizovala. Teprve trefa Langera necelých pět minut před koncem střetnutí definitivně zlomila odpor druhého mužstva tabulky," oddechl si obránce Bostonu Martin Novák.

Ještě cennější skalp získal zlínský kolektiv vítězstvím nad Rivermenam 3:0.

,,V partii dvou silných týmů jsme z úvodního náporu vytěžili v osmé minutě první gól, když se v přesilovce z mezikruží prosadil Jurášek. Ve druhé části se hra vyrovnala, nicméně my jsme v této pasáži zápasu nastřelili třikrát tyčku. Po jedné takové situaci jsme ale přece jenom zvýšili náš náskok na 2:0, kdy se znovu v koncovce zviditelnil Jurášek.

V další fázi střetnutí nás v oslabení třech proti čtyřem podržel gólman Katerinjuk, který vychytal dvě jasné příležitosti Rivermenu. A když na startu závěrečného dějství upravil stav na 3:0 Zikmund, začali jsme věřit, že kvalitního soupeře zdoláme," popsal vývoj zajímavé partie bek Bostonu Novák.

Ten chválí svůj celek především za pečlivou hru v obraně.

,,Celkově jsme odehráli výborné střetnutí a podali jsme v něm týmový výkon. Nad všemi ale přece jenom vyčnívali brankář Michal Katerinjuk mladší a náš nejlepší hráč obránce Kulička. Hodně nám také samozřejmě pomohly dvě Juráškovy gólové trefy," vyzdvihl ještě největší tahouny Novák. ⋌(hot)

PŘEHLED VÝSLEDKŮ: Rangers Zlín – Rivermen Malenovice 4:6 (Minařík 2, Nádvorník 2 – Věchet 3, Miloslav Hladký, Černý, Herman), Boston Zlín – Stator 3:1 (Jurášek, Kulička, Langer – Večeřa), Stator – Tečovice 6:4 (Jelínek 2, Kadlčák, Fojtík, Král, Večeřa – Vavruša, Bartek, Langer, Rýznar), Rivermen Malenovice – Boston Zlín 0:3 (Jurášek 2, Zikmund), Tigers Malenovice – Rangers Zlín 5:4 (Hruboš 4, Jan Kostka – Šimíček 2, Machuta, Zdráhal).

1. Boston 4 1 0 0 0 29: 9 14
2. Stator 4 0 0 0 2 30:17 12
3. Tigers 4 0 0 0 1 27:19 12
4. Rivermen 3 0 0 0 3 33:22 9
5. Rangers 1 0 0 1 2 20:17 4
6. HK Otrokovice 1 0 0 0 4 23:41 3
7. Tečovice 0 0 0 0 5 13:50 0