TK Zlín na Vršavě likviduje statisícové škody po záplavě. Kromě antukových kurtů dostala tvrdý zásah i hala

Lokální bouřka s enormním množstvím vody v neděli večer prakticky zlikvidovala všech 15 antukových kurtů, které kvůli přilehlému lesu a přívalům deště z něj nanesly na ně několikacentimetrovou vrstvu bahna.

„Nyní musíme čekat, až vše pořádně vyschne, seškrábat jej a poté doplnit chybějící vodou vymletou antuku. Na některých kurtech dokonce voda zvedla i umělohmotné čáry. Prakticky začínáme s přípravou kurtů od znova jako po zimě v dubnu. Ale práce s úklidem je mnohonásobně větší a náročnější," potvrdil jeden ze správců areálu ve Zlíně-Vršavě Oldřich Šebík.

Uchráněny nebyly ani čtyři přilehlé kurty s umělým travnatým povrchem, které nedávno prošly rozsáhlou rekonstrukcí. Ještě větší škody napáchala voda v tenisové hale.

„Zde se dostala spodem, přes beton tryskala a zlikvidovala kurty s loni nově položeným povrchem. Škody jsou vysoké, naštěstí jsme pojištění," zhluboka si oddechl Kalus.

„Jediné tři naše kurty, které přežily řádění živlu bez újmy, jsou ty na Janoštici," trpce se pousmál předseda.

Díky intenzivní práci i dobrovolníkům by se provoz v areálu mohl dostat do normálu už na konci tohoto týdne.

„Na odstraňování intenzivně pracujeme, každý den se nám i díky teplému a slunečnému počasí daří zprovoznit okolo dvou třech kurtů. O víkendu se zde koná turnaj dorostenců, kdy bychom chtěli mít v provozu okolo deseti antukových kurtů, během dalšího týdne zbývajících pět, kde je práce nejvíce. Na škodě v hale se pracuje průběžně, nyní po odčerpání několikacenti­metrové vrstvy vody probíhá vysoušení a dál se uvidí," dodal Milan Kalus.

Související: FOTO, VIDEA: Bouřka a přívalové deště, zasáhly Zlínský kraj, hrozily povodně