Radovan Michajlovič stále sbírá ovoce po uplynulé sezoně, ve které opět patřil k oporám florbalových Panthers Otrokovice. Mezi třemi tyčemi strávil rekordních 1318 minut. „Jak jsem byl třetím nejlepším gólmanem zvolen poprvé, bylo to velké překvapení. Ovšem i teď si toho ohromně vážím. Potěšilo mě to, protože je v lize mnoho kvalitních brankářů,“ svěřil se 30letý gólman.

Jak na vaše umístění v anketě reagovala rodina, přátelé a spoluhráči?
Rodina byla nadšená. Samozřejmě první ocenění bylo nečekané, ale letos jsme měli dobrou obranu a i spoluhráči říkali, že bych se mohl opět umístit vysoko, což se potvrdilo.

Uvažujete o útoku na titul nejlepšího gólmana?
Necítím se, že bych mohl vyhrát. Pokud bych zabral, tak by to třeba někdy vyšlo, ale ti dva kolegové přede mnou (Bauer, Souček) jsou nedostižní. V reprezentaci vidím jejich kvality. Avšak stále se chci zlepšovat, tak uvidíme.

Jak jste si užil nedávný sraz reprezentace, kde jste byl společně s Lukášem Petříkem?
Účast na každé reprezentační akci je pro mě ctí. Setkám se i s kluky, kteří hrají ve Švédsku nebo ve Finsku. Člověk vidí, jak jsou na tom herně dobře a o to větší má chuť se zlepšovat.

Za necelý měsíc startují Světové hry v polské Vratislavi, kde se bude soutěžit v neolympijských disciplínách včetně florbalu. Co na takovou událost říkáte očima budoucího účastníka?
Je to vlastně malá olympiáda, nic takového už v životě nezažiji. Těším se moc. Užiji si ceremoniály i oblečení, které budou podobné těm na olympiádě. Rád se podívám i na jiné sporty a jejich hvězdy. Říkal jsem si, že se do nominace nedostanu, potom se zranil Lukáš Souček a já jedu do Polska. Je to pro mě určitě unikátní. (úsměv)

Jaké jsou v Polsku šance českého týmu?
Myslím si, že by mohla být medaile. Ve skupině máme Polsko, které bychom měli porazit, a Finsko. Nejpravděpodobnější je pro nás boj o třetí místo.

Předáváte zkušenosti z reprezentačních kempů svým spoluhráčům v Panterech?
Hráčům v poli až tak moc ne, ale snažím se pomoci ostatním gólmanům v klubu. Trenér reprezentačních brankářů mi s něčím poradí a já to předám dál. Spoluhráče i zajímá, jak se ti úplně nejlepší hráči chovají, s kým je legrace a podobně.

V jaké fázi přípravy jsou nyní Panteři?
Stále děláme atletickou přípravu na běžeckém oválu. Pomalu začínáme chodit i do haly a čeká nás hodně přátelských utkání. Jako brankář se samozřejmě těším víc do brány, až na mě budou létat střely. Na druhou stranu fyzička je potřeba.

Jaký je váš cíl s Otrokovicemi pro nadcházející sezonu?
Za sebe bych chtěl zopakovat uplynulý ročník soutěže, protože formu jsem měl stabilní a díky tomu dopadla i reprezentační nominace. Celý tým by chtěl určitě zopakovat účast ve vyřazovací části ligy. Potom se uvidí.

Zdravotně jste v pořádku?
Nic mě teď naštěstí netrápí. V tuto chvíli jsem po zdravotní stránce připraven do hry.