Jeho výkonů si všiml i trenér reprezentační dvacítky Karel Mlejnek, který ho v polovině února pozval do pětidenního přípravného kempu národního týmu do Vyškova.

Kdy jste začal s hokejem?

Ve 4 letech doma v Kroměříži. Přivedl mě k němu můj taťka Jaroslav.

Jak se vyvíjela Vaše hokejová kariéra?

Ve všech mládežnických kategoriích až do mladšího dorostu jsem působil v Kroměříži. Druhý rok v mladším dorostu jsem přestoupil do Vsetína, kde chytám dodnes.

Jaký je zatím Váš největší hokejový úspěch?

Jednoznačně zisk stříbrné ligové medaile v mladším dorostu v Kroměříži v roce 2015. Tenkrát byli v kroměřížské sestavě mými spoluhráči například Jakub Apolenář, nebo třeba Michal Dluhoš a Patrik Zeman. V sezoně 2014 - 2015 jsme velmi kvalitní tým.

Co pro Vás znamenalo pozvání do kempu reprezentace Česka U20?

Byl jsem překvapený. Zároveň mě samozřejmě pozvánka potěšila. Kemp jsem si maximálně užil. Bylo skvělé dostat se v průběhu sezony mezi nejlepší české hráče v kategorii dvacetiletých.

Jaký byl program v kempu?

Měli jsme šest tréninků a také jsme odehráli přípravný zápas proti reprezentační osmnáctce. Ve středu a v pátek jsme měli dva tréninky. Ve čtvrtek byl jeden trénink a po něm se hrál zmiňovaný zápas. V něm jsem odchytal polovinu duelu a neinkasoval jsem žádný gól. Proto jsem spokojený. V sobotu jsme měli ještě jeden trénink a potom jsme odjeli domů.

Na co se trenéři ve Vyškově u brankářů zaměřili?

V kempu nebyl prostor na nějaké zlepšování. Ani jsme nedělali žádná speciální cvičení. Většinou to bylo tak, když si trenéři něčeho všimli, tak nám k tomu něco řekli.

V letošní sezoně jste odchytal 11 zápasů v Chance lize. Jak se Vám v nich dařilo?

Myslím si, že dobře. Jsem s nimi spokojený. Pochopitelně v některých duelech jsem mohl podat lepší výkon.

Které zápasy se Vám nejvíc vydařily?

Domácí prosincový souboj s Benátkami nad Jizerou. Zápas měl velmi dobrou úroveň a my jsme ho vyhráli 4:1. Dobrý pocit mám i z lednového utkání ve Vrchlabí a s Prostějovem. Ve Vrchlabí jsem až do 55. minuty držel čisté konto. Nakonec jsme na ploše silného celku vybojovali cenné vítězství 3:2. Prosincový skalp Prostějova 2:1 v prodloužení mě těší hlavně proto, že v bráně Hanáků stál Ondřej Bláha, který v minulosti chytal za Vsetín.

Máte nějaký duel, který se Vám v Chance lize vyloženě nepovedl?

Nerad vzpomínám na partii v Litoměřicích v sezoně 2018 - 2019. V lednu 2018 jsme tento zápas se Vsetínem doma prohráli 3:6. V něm se mi vůbec nedařilo a musel mě střídat David Sachr.

Jakou máte představu o zbytku letošní hokejové sezony?

Chci ještě odchytat několik zápasů v základné části Chance ligy. Potom bych také chtěl dostat příležitost v play off ve druhé nejvyšší české hokejové soutěži. To ale bude záležet na vsetínských trenérech.

Na co se momentálně nejvíc těšíte?

Jednoznačně na play off v Chance lize. V něm chceme se Vsetínem postoupit co nejdál.

Jakou má podle Vás Vsetín šanci v play off v Chance lize?

Myslím, že hodně velkou. V posledních kolech jsme dokázali, že můžeme porazit všechny soupeře. Takže doufám, že se nám bude dařit.

Kdo jsou Vašimi brankářskými vzory?

Carey Price z Montrealu Canadiens a vsetínský gólmanský spoluhráč David Sachr.

Jaké máte koníčky a záliby?

Hodně mě baví fotbal a florbal. Také si rád zahraji hry na počítači. Z fotbalových mužstev fandím anglickému klubu Forest Green Rovers a dalšímu anglickému celku Wolverhampton Wanderers a také Hanácké Slavii Kroměříž.

U čeho si nejvíc odpočinete?

Při kvalitním spánku a také u dobrého jídla.

Jaké je Vaše oblíbené jídlo a pití?

Mám rád řízek s bramborovým salátem. Pochutnám si i na kari omáčce s gnocchi, nebo na hovězím guláši. Z pití mám rád kofolu a Dobrou vodu jahodovou.

Plánujete po sezoně nějakou dovolenou?

Chtěl bych se s přítelkyní zaletět podívat do Anglie. Ale současná epidemiologická situace nám to s největší pravděpodobností nedovolí. Dovolenou proto budu plánovat až na poslední chvíli. Také podle toho, jak bude ve Vsetíně probíhat letní hokejová příprava a podle toho, kdy budu mít volno.

Myslíte si, že máte šanci zachytat si na mistrovství světa dvacítek na konci letošního roku v Edmontonu?

Nějakou šanci určitě mám. Ale snažím se na to nemyslet a soustředit se sám na sebe a v současné době jít zápas od zápasu. A v nich podávat co nejlepší výkony.