Ten byl v cíli o 2 minuty a 56 sekund pomalejší. Třetí místo obsadil Petr Lukáš (Open Cycling Academy, 1:18:39).

,,Atmosféra na startu byla výjimečná tím, že čelo závodu sledoval vrtulník. Proto jsem se nechal trochu vyhecovat a první kilometr jsem přepálil. Poté jsem do poloviny běžecké části sváděl souboj s bratrem Václavem. Zároveň jsem se snažil nahnat každou sekundu navíc, která mi v plavecké části pomohla udržet si náskok na první příčce. Bratr je totiž lepší plavec,“ informoval Vojtěch Bednarský.

Ten se po výlezu z vody s Václavem Bednarským potkal na hrázi Nemilky. Na inlineovou část ale vyjížděl s mírným náskokem na vedoucí pozici.

,,Protože jsem dvanáct let hrál hokej, tak se na ínline bruslích cítím jako ryba ve vodě. Proto se mi na první příčce podařilo náskok navýšit,“ prozradil Vojtěch Bednarský.

Na kole si však vzpomněl na defekt, který se mu v prvním ročníku stal osudným.

,,Letos mě ovšem žádná nepříjemnost nepotkala a do cíle jsem dojel v pohodě. Navíc jsem v některých technických pasážích nemusel riskovat,“ radoval se Vojtěch Bednarský už z osmé výhry v řadě v legendárním Welzlově kvadriatlonu.

Závod byl složený s 3 kilometrů běhu, 600 metrů plavání, 10,5 kilometru jízdy na inline bruslích a 11 kilometrů jízdy na horském kole.

Trasa vedla údolím Moravské Sázavy, ve vodní nádrži Nemilka, po unikátní cyklostezce na opuštěném tělese dráhy a částí zábřežské vrchoviny. Trasa běhu byla specifická třemi brody, proto když běžec přibíhal na hráz Nemilky byl ve stavu, jako kdyby absolvoval plaveckou disciplínu.

Star i cíl byl v areálu venkovního koupaliště v Zábřehu.