Pro Březíka s Krajčou to byla v okolí německého Boxbergu ostrá premiéra v kokpitu Škody Fabia R5 na nezpevněném povrchu. Tentokrát už kompletní šotolinový závod, na šotolinovém podvozku i gumách. Nikoli pouze dílčí úseky s asfaltovým set-upem fabie, jak je známe třeba z Hustopečí.

„Jízda na šotolině je proti asfaltu sto a jedna. Možná se to trochu blíží jízdě na sněhu, ale přece jen šotolina má místy velmi dobrý grip. I když najdou se i místa, kde zase není téměř žádný. Proto to byla dobrá zkušenost,“ vrací se ke startu Adam Březík.

Jiří Hanák s vozem Škoda Fabia Rally 2 se stal vítězem 4. ročníku Multi - S Rally Kroměříž, která v pátek a sobotu proběhla v okolí Kroměříže.
OBRAZEM: Kroměřížskou rally ovládli domácí Hanák, Bisaha a Zedník

Dvojice Samohýl Škoda Teamu se v úvodu závodu držela na šesté pozici, ale v polovině soutěžního dne se před ně dostal Estonec Jeets. V závěru nesložila zbraně a v hektickém finiši se i díky čtvrtému nejrychlejšímu času a problémům soupeřů posunula o tři příčky kupředu. V cíli byla posádka Březík – Krajča klasifikována na čtvrtém místě absolutně, v rámci European Rally Trophy obsadila druhé místo za Švédem Kristenssonem.

„Myslím, že můžeme být spokojeni s tím, co jsme předvedli. Byl to náš první start na šotolině a zatím cítím, že bude složité hledat místa, kde bych mohl být rychlejší. Po celý závod jsem zkoušel různé průjezdy zatáček, hledal jsem styl, který je na šotolině nejrychlejší.

V pátek v regionu hodně zapršelo, ranní erzety byly místy až nebezpečné. V řadě rychlých zatáček na čtverku pětku stála voda. Když kaluž posune auto v rychlosti 140 km/h na úzké cestě mimo stopu, to úplně nechceš. Ale poprali jsme se s tím. Odpoledne jsme si vyzkoušeli i jízdu na suché šotolině.

Rallyeový závodník Adam Březík ze Zlína.
Obhájce Březík i přes komplikace nebude ve Vsetíně chybět

Víme, že bude třeba zapracovat na rozpisu, musím se zlepšit taky na brzdách, v tom je jízda asi nejvíce rozdílná proti asfaltu. Ale jsem rád, že jsme se drželi v určité ztrátě na kilometr proti konkurenci, se kterou jsem ani nepočítal,“ hodnotí start Březík.

Tandem Březík – Krajča zajel ve všech deseti rychlostních zkouškách čas v nejrychlejší desítce, kromě jednoho čtvrtého času převažovaly šesté a sedmé příčky. Klukům bylo jasné, že nemohou konkurovat českým rivalům. Filip Mareš i Erik Cais mají na svém kontě mnohem více zkušeností s tímto povrchem…

Adam Březík na průjezdu 51. ročníku Barum Czech Rally Zlín rychlostní zkoušky Březová ve Slušovicích.
Adam Březík: Životní výsledek. Mohli jsme stát na bedně!

Start na německé ADAC Lausitz Rallye nakonec nebude posledním letošním vystoupením. „Po dohodě v týmu se 3. prosince představíme divákům ještě na Mikulášské rally ve Slušovicích. Pojedeme na šotolinovém podvozku, na šotolinových gumách, rád bych jízdu opravdu pojal jako show pro diváky. Tímto způsobem chceme poděkovat všem za letošní podporu,“ uzavřel Adam Březík.