„Není zrovna mou silnou stránkou,“ vypráví s úsměvem Sluštík. „Postavil jsem se ale tomu čelem a snažil se uběhnout co nejlepší čas. I když výsledek nebyl takový, jaký jsem si představoval, tak alespoň vím, na čem do příště zapracovat,“ snažil se přesto na všem najít pozitiva.

David Sluštík se v letošním roce zúčasnil všech třech soustředění, další by měla proběhnout v březnu. Každé z nich má přitom shodně čtyři tréninkové jednotky.

„Na prvním setkání jsme se spíše rozehřívali po dlouhé pauze, kterou covid způsobil. Dále jsme se už zaměřili na taktiku v útoku i v roji. Hodně jsme také trénovali samotnou obranu,“ přibližuje nadějný borec.

Naposledy se navíc výběr U-20 v modelovém utkání utkal proti seniorskému reprezentačnímu týmu.

„Zápas se hrál 2x40 minut. Bylo připraveno hodně hráčů – aby si zahráli všichni, tak se v průběhu utkání střídali. Osobně jsem si zahrál 20 minut,“ přiblížil Sluštík.

Utkání nakonec podle předpokladů lépe dopadlo pro zkušenější Čechy.

„Bohužel jsme prohráli. Vzhledem k tomu, že dospělí jsou úplně na jiné úrovni než my, tak jsme všichni bojovali na sto procent a na zápas s dalo krásně dívat,“ těší Davida Sluštíka.

Vše se uskutečnilo v době, kdy v České republice platí restrikce kvůli pandemii koronaviru.

„Opatření mě nijak zvlášť neomezovala, jen jsem si odpustil večerní oddech v podobě procházky po Praze a po trénincích jsem zůstal na pokoji.“

Účastníci soustředění pochopitelně museli podstoupit testy na koronavirus.

„Negativní test byl podmínkou účasti. Zatím jsem na nich byl třikrát. Počítám ale, že jich do budoucna podstoupím ještě několik,“ očekává Sluštík.

Mladý ragbista měl na podzim se Zlínem výborně rozehranou druhou nejvyšší soutěž, která však vinou současné situace byla pozastavena. Svěřenci Petra Juříka vyhráli všechny odehrané zápasy.

„Hodně mě mrzelo, že to takhle dopadlo, ale nedá se nic dělat,“ uvědomuje si.

„Na podzim jsme měli hodně dobrý tým. Nebojím se říct, že bychom zase hráli o titul. Teď je to ale ve hvězdách. Doufám, že se to vše brzy uvolní a budeme moci potvrdit naší sílu,“ vyhlíží budoucí výzvy.