„Větší perspektivu už vidím právě mezi sudími. Právě postup mezi interligové rozhodčí byl hlavní důvod přerušení, respektive ukončení mé kariéry ve Zlíně," přiznává 28letá odchovankyně karvinské házené, kam se po více než deseti letech vrací formou limitovaného přestupu.

„Ráda svému mateřskému klubu pomohu. Znám tam ještě řadu holek, se kterými jsem kdysi hrávala. Stěhovat do Karviné se ale nebudu. Práci a bydlení mám ve Zlíně, do Karviné budu dojíždět jen na víkendy za rodiči, kde budu hrát druholigová utkání. Pouze ta mohu coby sudí v nejvyšších soutěžích hrát," vysvětlila podnikatelka v oboru finančnictví.

S píšťalkou v ruce Brzósková začala před osmi lety a po posledních čtyřech letech strávených v prvoligových soutěžích dostala na červnovém semináři se svou opavskou parťačkou Karolínou Pavelovou možnost řídit nejvyšší soutěže.

„Vůbec jsem neváhala, je to čest pískat to nejlepší u nás. Popravdě se mi o takové metě na mém začátku ani nesnilo, tehdy jsem měla hráčské ambice. Nyní jsem postup samozřejmě oslavila," směje se sympatická házenkářka a nyní i interligová sudí.

„Zlínským holkám ale fandit budu dál, ovšem na palubovce se s nimi už nepotkám," dodala Brzósková.