„Čekala jsem větší odpor soupeře, který jistě není špatný. V přípravě jsme jej sice porážely, ale mistrovský zápas je úplně něco jiného. V úvodu jsme z Trenčína měly respekt, chvíli byly i nervózní,“ přiznala Budayová.

Svěřenkyně trenéra Poloze rozhodly o vítězství v polovině úvodního dějství, kdy si šňůrou devíti branek vytvořily rozhodující náskok. „Poté jsme se uklidnily a již věřily, že zápas nemůžeme ztratit. Navíc po změně stran jsme měly navrch i fyzicky,“ vypozorovala talentovaná spojka.

V předchozích sezonách se Zlín trápil, nedostal se ani do play off. Letošní ročník má být podle slov hráček zlomový a dokonce věří v medaili. „Víkendové vítězství nám určitě hodně pomůže psychicky, věřím, že nás zdravě nakopne do dalších bojů. Musíme být trpěliví a sbírat bod po bodíku,“ nabádá Budayová.

„V přípravě jsme si potvrdily, že dokážeme hrát v interlize s kýmkoliv a potrápit každého. Hlavně neusnout na vavřínech!“

První ostřejší prověrkou bude nedělní duel na palubovce pražské Slavie, tedy celku, na který se Zlínu dlouhodobě nevede. „Soupeř má kvalitní reprezentační spojky, na druhou stranu přes léto hodně jejich hráček odešlo do okolních klubů,“ upozornila 25letá házenkářka. „Za mého působení v týmu se nám v Praze příliš nedaří, dostáváme tam hodně gólů. Nyní ale máme mnohem širší kádr, oproti uplynulé sezoně holky dospěly a na postu spojek je situace mnohem výkonnostně vyrovnanější. Cítím, že už vše neleží jen na mých bedrech, mám za sebou kvalitní náhradu, mohu si v utkání v klidu na lavičce odpočinout,“ pochvaluje si Budayová.

Zlínská tahounka, která v uplynulém roce odmítla hned několik nabídek ze zahraničí, se i přes dlouhodobé zdravotní problémy s koleny cítí velmi dobře. „Paradoxně jsem toho ale přes léto až zase tolik nenatrénovala. Trápila mě totiž zraněná achilovka. Pevně věřím, že mi zdraví vydrží,“ je optimistkou zkušená hráčka, která si o víkendu vychutnala slavnostní předání poháru pro nejlepší střelkyni interligy základní části uplynulého ročníku.

„Je to mé největší osobní vyznamenání. Samozřejmě si ho vážím, na druhou stranu je to pro mě závazek, možná svazující. Není totiž snadné tento primát obhájit,“ uvědomuje si reprezentační spojka, která s 11 přesnými zásahy do sítě Trenčína udělala první krůček na dlouhé cestě. „Důležitější jsou výkony a výsledky týmu. Když nedám gól a vyhrajeme, tak budu radši, než kdyby to bylo opačně,“ dodala skromně Budayová.