Podle třicetiletého jezdce je populární zlínský podnik nejlépe obsazený ve své historii. „Vyhrát může s nadsázkou kdokoliv. Minimálně deset jezdců bude usilovat o prvenství," míní valašskoklobou­cký pilot.

Největší favorit podniku? Toho lze hledat jen těžko. „Breen na peugeotu, Tanak s fiestou nebo Lappi s fabií, to jsou podle mě adepti na výhru. Ale překvapit můžou i další. Snad i já," dodal s úsměvem Orsák.

V loňském ročníku dojel na velmi slušném sedmém místě. Jenže tentokrát budou očekávání jeho týmu vyšší. Své mitsubishi vyměnil za vůz Škoda Fabia S2000. „Je to závodní vůz přímo z fabriky, naprostá špička. Naopak Mitsubishi Lancer bylo stavěné ze sériového auta a jsou tam upravené komponenty – tlumiče, brzdy nebo motor. Není to auto přímo na rallye," vysvětloval Orsák, který věří, že minulý výsledek zlepší.

Rád by se umístil mezi nejlepší pětkou. „Nedáváme si s týmem malé cíle. To nemá žádný smysl. Pětka by byla hezká a věřím, že na to mám. Když budu mít štěstí a všechno se sejde, jak má, mohla by z toho být i bedna," poznamenal. „Ale proti továrním týmům moc velkou šanci nemám."

S průběhem sezony moc spokojený není. Po polovině seriálu mistrovství Evropy je jeho nejlepším výsledkem sedmé místo z Rally Acropolis. „Cíle byly vyšší. Očekával jsem, že přechod na škodovku bude jednodušší," mrzí Orsáka.

Co ho naopak může těšit, je fakt, jak se rozrůstá jeho tým. Orsák RallySport je dnes zřejmě největším svého druhu ve střední Evropě. Připravuje osm soutěžních aut.

Na Barumce bude startovat pět vozů pod hlavičkou této stáje. „V loňském roce jsme měli ve Zlíně tři auta, teď připravujeme o dvě navíc. Věřím, že to je známka naší kvality, kdy závodníci za námi přijdou a chtějí, abychom je připravovali. Myslím, že to děláme na hodně dobré úrovni," těší pilota.

Nevylučuje, že stáj se bude ještě rozrůstat. „V příští sezoně plánujeme rozšíření, takže bychom chtěli poskytnout zázemí pro ještě více posádek. Pokud bude zájem, plánujeme se přestěhovat do větších prostor," podotkl Orsák.

Vrcholu motoristické sezony se už nemůže dočkat. „Myslím, že všichni do toho půjdou zostra. Náš tým chce urvat co nejlepší výsledek a věřím, že se nám to povede. Těším se, atmosféra bude určitě velkolepá," uzavřel Orsák.

MARTIN VRBAS