„Na Budoshow jsem nebyl poprvé, pořadatelé mě zvou už od prvního ročníku této akce,“ svěřil se mistr. „První dva ročníky jsem předváděl pouze ukázky přerážecích technik. Pak jsem se už ale vždy pokusil o nějaký rekord,“ dodal.

Historicky první pokus mu prý nevyšel. Nenechal se ale odradit. Například loni už slavil úspěch, když přerazil palcovou hranou osm ytongů. Letos v červnu se dokonce pokusil tento vlastní rekord překonat. „Vyšlo to. Přerazil jsem jich devět,“ řekl skromně.

Po nespočetných tvrdých úderech má zlínský taekwondista už téměř ochromený palec. „Další rány palcovou hranou už by byly riziko, takže jsem musel na letošní Budoshow vymyslet nějakou jinou techniku. Původně jsem sice nahlásil, že střešní krytinu rozbiji loktem, ale na poslední chvíli jsem se rozhodl, že diváky překvapím. Zvolil jsem mnohem těžší techniku, a to předloktím,“ vyprávěl. Podařilo se a mistr bojových umění sklidil obrovské ovace.

„Vzhledem k tomu, že rozhodnutí padlo na poslední chvíli, jsem předloktí ani netrénoval. Asi jsem to trochu podcenil, protože mě teď bolí ruka,“ zasmál se. Po úderu prý i krvácel. „Když rozbíjíte ytong, ruka se jenom pohmoždí. Střepy z krytiny jsou ale ostré,“ vysvětlil.