Poslední celek extraligy čeká účastníka evropských pohárů

„Je to mužstvo, které je suverénní ve slovenské extralize, startuje v evropských pohárech. V Prešově je házená plně na profesionální úrovni. Podmínky má naprosto odlišné od těch našich. Hrát s Prešovem, to je jako by k nám přijela Karviná nebo Dukla,“ řekl předseda klubu v Bystřici Jan Vejrosta. Poprvé by se měl v dresu domácích představit v extraligovémutkání Tydlačka, kterému skončil disciplinární trest.

Chybět budou stále zranění Zetík a Kropáč. Zásadní změna bude na postu brankáře. Jednička Štolcar odlétá dnes na delší dobu pracovně do zahraničí. Do branky tak bude připravena dvojice Kosatík - Navrátil. „Doufáme, že se pokusí Petra nahradit, i když to nebude jednoduché. Štolcar dokázal, že je to náš základní stavební kámen. Bude to pro nás obrovské oslabení. Když jsme s ním podepisovali smlouvu, tak jsme vůbec nepředpokládali, že by k takové situaci mohlo dojít. V amatérských podmínkách, které vládnou ve většině našich extraligových celků, však může k takovým situacím dojít,“ připustil Vejrosta.

Bystřice se bude muset s odchodem Štolcara vyrovnat. Navrátil má dost zkušeností a Kosatík své kvality prokázal v prvoligovém Přerově, kde byl výraznou posilou. Důležité bude, nakolik jim pomohou hráči v obraně. „V Bystřici jsem dlouho. Dřív jsme se pravidelně střídali. Po příchodu Petra chytal nejvíc on, protože z nás byl opravdu nejlepší. Když se mu nedařilo, nebo bylo potřeba něco změnit, tak dostávali šanci další gólmani. Teď to bude na nás a musíme se s tím nějak vyrovnat. Doufám, že to nebude z naší strany špatné a týmu neublížíme. Hodně bude záležet na obraně,“ dodal jeden z dvojice gólmanů Ivan Navrátil.

V pátek nastoupí Bystřice k dalšímu utkání na hřišti Jičína. Po třech zápasech s týmy z horních pater tabulky budou mít hráči devět dnů na to, aby nasbírali dostatek sil pro utkání s Třeboní. „S tímto soupeřem už musíme nutně získat body. Pochopitelně bychom nějaký ten bodík rádi získali už v těch dvou nejbližších zápasech. Kvalita soupeřů je však nesporná,“ přiznal Vejrosta.