Domácí nestačili jen na účastníka evropských pohárů ze Zubří. S Hranicemi zvítězili v úvodním utkání celého turnaje o pět branek a v posledním zápase remizovali s Follo 17:17.

„Všechny týmy přijely se širšími kádry, a tak jim nedělalo problém odehrát tři zápasy hrané na 2x25 minut. Na nasazení hráčů to nebylo znát. Všichni se snažili zaujmout své trenéry, aby se v týmech udrželi. Celý turnaj měl velmi slušnou úroveň. Hráči se dobře znají, takže vše proběhlo v duchu fair-play. Nejlepším výkonem se prezentovalo Zubří, na kterém bylo vidět, že je zatím nejlépe rozehrané. Zklamáním byl naopak výkon

Hranic, které se před sezonou posílily. Sympaticky působil tým z Osla, za který velmi dobře chytali naši brankáři Bobál a Navrátil,“ informoval předseda bystřického klubu Jan Vejrosta.

Nejlepším střelcem turnaje byl autor 17 branek Mika ze Zubří. Cenu pro nejlepšího brankáře obdržel domácí Štolcar. V tomto týdnu budou házenkáři Bystřice pokračovat v intenzivním nabírání kondice. Další přípravná utkání sehrají až od 20. srpna s Frýdkem-Místkem a jedním ukrajinským celkem, oba doma.

Výsledky turnaje: Bystřice - Hranice 26:21, Zubří - Follo 23:18, Bystřice - Zubří 22:25, Hranice - Follo 20:25, Hranice - Zubří 22:27, Bystřice - Follo 17:17.
Pořadí: 1. Zubří 6 bodů, 2. Bystřice 3, 3. Follo 3, 4. Hranice 0.