Bystřici citelně scházel kanonýr Dobeš

Bystřice pod Hostýnem, Napajedla – Další nečekanou porážku utrpěli v Plzni na Košutce prvoligoví házenkáři Bystřice pod Hostýnem. Neuspěla ani poslední Napajedla, která propadla v Litovli.

25.11.2009

Ilustrační foto.Foto: DENÍK

Bystřickým citelně scházel kanonýr Rostislav Dobeš, aktuálně nejlepší střelec I. ligy, a od začátku dotahovali náskok Západočechů. „Pochroumaný kotník nedovolí Rosťovi hrát až do Vánoc. V tomto duelu nám opravdu chyběl,“ přiznal bystřický kouč Kolář.

Košutka až do 20. minuty udržovala tříbrankové vedení. Poté hosté využili chyb domácích, a podařilo se jim dokonce vyrovnat. Přesto do šaten šli s náskokem pěti branek domácí, kteří několikrát skórovali z trháků. „Dvě a půl minuty před přestávkou jsme si vzali time-out. Řekli jsme si, že musíme hrát na jistotu. Ale bohužel jsme to absolutně nezvládli a už jsme v prvním poločase nedali žádný gól. Domácí nám odskočili. To byla hlavní příčina naší konečné porážky,“ řekl Bohumil Kolář.

Druhý poločas žádné drama nenabídl. Košutka se mohla spolehnout na výborně chytajícího Kuděje a zápas dovedla k snadnému vítězství. „Domácí vedli až o sedm gólů. Snažili jsme se změnou v obranném rozestavení nutit domácí k chybám v rozehrávce. Opak byl však pravdou. V obraně jsme hráli nekoncentrovaně, a jak už bývá zvykem, ani výkony brankářů nebyly podle našich představ,“ dodal rozladěný Kolář.

Trápení Fatry nemá konce. Bez dlouhodobě zraněného kanonýra Vaška a pracovně vytíženého Štekla hosté v Litovli od začátku tahali za kratší konec provazu. „Po dvaceti minutách, kdy jsme prohrávali o deset gólů a vstřelili jen čtyři góly, jsem chtěl na palubovku hodit ručník. A to jsem před utkáním věřil, že bychom zde mohli bodovat,“ neskrýval rozčarování vedoucí týmu a předseda napajedelského klubu Jan Hofman.

Po změně stran se sice Fatře podařilo snížit náskok soupeře na šest gólů, ale na více tentokrát neměla. „Litovel byla lepší, nedokázali jsme si poradit s její vysokou obranou, vyhrála zaslouženě,“ sportovně uznal Hofman, jenž chce v průběhu zimní přestávky zmobilizovat síly a pokusit se o malý zázrak v podobě záchrany, neboť v polovině soutěže Napajedla ztrácejí na nesestupovou 10. příčku čtyři body. „Neházíme flintu do žita. Pokusíme se kádr posílit a hned v prvním kole oplatit Ostravě porážku. Toto únorové utkání hodně napoví,“ očekává Hofman.⋌ (mb, lk)

KOŠUTKA – BYSTŘICE P. H. 33:27 (19:14)

Bystřice p. H.: Cagášek, Mikulenčák – J. Tiller 6, Žůrek 5, Zbranek 5, M. Vacula 3, R. Tiller 2, Kroupa 2, Juránek 2, Petrovčín 1, Salvet 1, Vaclach, Vymětalík. Trenér: Kolář. Sled: 3:2, 6:4, 9:6, 10:9, 14:13, 19:14, 20:15, 23:17, 25:20, 28:22, 30:24, 33:27.

LITOVEL – FATRA NAPAJEDLA 33:26 (18:10)

Fatra: Stojar, Machan, Hrdina – Zd. Kašný 4, Bělovský 3, Odstrčilík, Závodník 4, D. Chomič 4, Zmeškal 5, L. Vacula 2, Habarta 1, Růžička 3. Trenér: Boršický. Sled: 2:1, 12:4, 16:5, 24:17, 29:22.

Autor: Martin Břenek

25.11.2009 VSTUP DO DISKUSE

Co říkáte na výsledky voleb? Hlasujte

Antonín Seďa

Po patnácti letech končí v Poslanecké sněmovně Antonín Seďa

Na Zlínsku zvítězilo ANO, druhá SPD a třetí KDU-ČSL

ANKETA / VIDEA / FOTOGALERIE/ Voliči našeho regionu si vybrali do čela hnutí ANO 2011, které získalo v kraji 28,76 % hlasů. Druhá skončila SPD Tomio Okamury (12,90 %), následovaná KDU-ČSL(11,41 %).

ODS zapíjela poslanecký mandát Stanislava Blahy šampaňským

VIDEO / FOTOGALERIE / Nejprve vládla poklidná atmosféra v přítmí projektoru, který na zeď uherskohradišťské komunitní kavárny Cafe 21 vysílal první čísla volebních výsledků.

Kašík: Na kandidátce jsem zakroužkoval lidi ze Zlína, vždycky jsem byl srdcař

FOTOGALERIE / K volbám zas tak často prý nechodí, vlastně dnes je to podle něj asi podruhé. "Ale chtěl jsem zvolit ty, kteří jsou podle mne důležití," uvedl v sobotu krátce po 13. hodině strážce hokejové svatyně zlínských beranů - brankář Libor Kašík.

Další obrat nestačil. Zlín má z Pardubic bod

2:0, 2:3, 4:3. Ze zápasu zvratů si hokejisté Aukro Berani Zlín uloupli aspoň bod z pardubického perníkového srdce. Ševci nakonec prohráli 3:4 v prodloužení, přestože během pěti minut na přelomu první a druhé třetiny otočili vývoj zápasu z 0:2 na 3:2 dvěma trefami Honejska a Popelky. Žlutomodří ale vedení ztratili a v prodloužení přesilovku čtyři na tři využil francouzský útočník Treille, který pro Zlín připravil třetí porážku v řadě.