Mladý talentovaný pilot přijel do Polska s cílem nastavit auto a předvést se v závodním módu, což mu vyšlo naprosto dokonale! „Nevyhráli jsme pouze městskou rychlostní zkoušku, jinak všechny klasické jsme ovládl. Musím pochválit celý tým včetně navigátora Igora Bacigála,” nešetřil Erika Cais superlativy bezprostředně po závodě.

Za týden startuje 52. ročník Barum Czech Rally Zlín. Foto: pro Deník/Jiří Hejtmánek
Barum Rally bude živě přenášet Česká televize. Které erzety?

„Měl jsem ze závodu trochu obavy, protože soutěžit bez testů není jednoduché. Myslel jsem, že začátek bude těžší, ale inženýr Honza Chovanec nastavil auto skvěle,“ poznamenal fryštácký pilot s tím, že během sobotního dne měl český tým prostor pro experimenty s nastavením auta pro blížící se domácí Barumku. „Máme velmi cenná data,” raduje se čerstvě 24letý jezdec.

Cais tak vyhrál v Polsku již podruhé v kariéře. „Jel jsem tady už počtvrté a letos to nebylo vůbec jednoduché, protože se tady jely nejtěžší rychlostní zkoušky, které jsem tady zažil. Bylo tady hodně míst, do kterých nešlo vidět a tím pádem bylo složité odhadovat brzdné body,“ vysvětluje Cais.

Grand Prix Bugatti - 51. ročník Barum Czech Rally Zlín 2022
Bugatky budou na Barumce startovat jako na Le Mans. K vidění budou i v Kroměříži

„Mám fakt velkou radost, že se nám povedlo úspěšně dokončit soutěž a vyhrát. Člověk získá sebevědomí, proto věřím, že jsme vykročili směrem k Barum Rally správnou nohou. Na druhou stranu nesmíme usnout na vavřínech - musíme pořád pracovat, protože v Polsku šlo hlavně o test před nadcházejícím víkendovým domácím závodem,” dodává jeden z nejlepších českých pilotů současnosti a jeden ze spolufavoritů Barum Rally.

Zde totiž již jednou sahal po vítězství, ale to mu před dvěma roky, v jubilejním 50. ročníku proklouzlo mezi prsty, když jej zastavila jezdecká chyba a nehoda v poslední rychlostní zkoušce.