"Je to pro mě nepopsatelný pocit, protože jsem jako malý sledoval, jak Sébastien vyhrával závody a teď budu s ním závodit a dokonce oba pojedeme ve stejném autě,” připomíná Cais, že od letošního roku jezdí s novým závodním vozem Škoda Fabia RS Rally 2.

Fryštácký automobilový závodník Erik Cais má za sebou premiéru s novým vozem Škoda Fabia RS Rally2. O prodlouženém víkendu v rámci závodu MS, Rally Monte-Carlo obsadil celkově 12. místo, 4. příčku ve své kategorii WRC2.
Skvělé! Erik Cais na Monte Carlu šlapal na paty jezdcům z WRC. Dojel čtvrtý

Vedle Loeba pojede letošní ročník unikátní rally, během které mohou fanoušci sledovat podle Caise scenérie jako z filmu Jurský park, také třeba mistr světa ve WRC2 Andreas Mikkelsen. “Konkurence bude brutální, ale jsem rád, že můžu závodit proti takovým velikánům. Navíc jsem tady v minulosti startoval ve dvoukolce i čtyřkolce. Je to jedna z mých vůbec nejoblíbenějších rally,” těší se Cais na páteční start.

A co tedy čeká jezdce i fanoušky během závodu na ostrově São Miguel, kde se nacházejí dvě neaktivní sopky? “Je to neuvěřitelný zážitek. Jedna z rychlostních zkoušek se táhne na úpatí sopky. Vlevo je oceán a vpravo kráter sopky, ve kterém je teď jezero. Navíc je pod vámi třísetmetrový sráz, takže si nesmíte dovolit žádnou chybu. Naprosto nepopsatelný pocit,” vysvětluje Cais.

Talentovaný fryštácký automobilový závodník Erik Cais oznámil přestup ke značce Škoda. V barvách Samohýl Motor absolvuje nadcházející sezonu se zcela novou Škoda Fabia RS Rally 2.
Podívejte se. Erik Cais chce s novou Škoda Fabia RS opět dobýt svět!

Stále teprve třiadvacetiletý jezdec navíc nasbírá s novým vozem další zkušenosti na nevyzpytatelné šotolině. “Jsem moc rád, že mi můj tým umožnil startovat na této unikátní rally a také za možnost měřit se s těmi nejlepšími na světě,” dodává jezdec týmu Orsák Rallysport.