Zlínští stolní tenisté zvítězili vúvodním čtvrtfinálovém duelu Superligy na půdě Innsbrucku

„Už počítáme spostupem,“ přiznal zlínský kouč Vratislav Oslzla, který vRakousku postrádal nemocného Marka Čiháka. Místo něj nastoupil levák Petr David, ovšem ten nejprve společně sMartinem Olejníkem prohrál úvodní čtyřhru a hned poté iduel sGardosem. „Na začátku to nevypadalo moc dobře, ale potom jsme už potvrdili roli favorita. Jsme maximálně spokojení,“ pravil Oslzla.

Avex se střetl sInnsbruckem potřetí vhistorii klubu. Vminulé sezoně vzákladní skupině Superligy Moravané dvakrát vyhráli 6:3. Čtvrtý vzájemný duel se bude hrát vúterý 29.ledna. Ovšem ne ve zlínské hale Zelené. Vedení Avexu se rozhodlo pro změnu prostředí a šestý celek rakouské ligy přivítá od 17hodin vNivnici.

„Ve Zlíně se stále potýkáme snízkou návštěvností. Navíc jsme se tentokrát nedohodli sbasketbalovým klubem, který nás chtěl pustit do haly až vsedm večer. My jsme si přáli nastoupit odvě hodiny dřív. Myslíme si, že vtu dobu by přišlo víc lidí. Ale bohužel jsme nenašli společnou řeč,“ pokrčil rameny předseda Avexu Antonín Výmola. „VNivnici jsme už několikrát nastoupili a pokaždé diváci vytvořili výbornou atmosféru,“dodal.

Zlínské hráče vtomto týdnu čekají ještě dvě utkání vrámci české extraligy. Původně měli proti osmé Ostravě a ojednu příčku horšímu béčku Havířova hrát doma, ale nakonec souhlasili spřeložením pořadatelství. „Všichni naši hráči bydlí a trénují na severní Moravě, takže nemusejí zbytečně cestovat. Amy se vyhneme pronájmu haly, takže tímto krokem ušetříme peníze. Aje třeba říct, že na zápasy spodprůměrnými týmy by unás nikdo nepřišel,“ vysvětlil šéf klubu Výmola.

Jeho celek hraje vOstrave ve čtvrtek, vHavířově se představí oden později. Je velmi pravděpodobné, že stále bude scházet Čihák. „Bral anitibiotika, takže si potřebuje odpočinout. Bylo by zbytečné vtakových zápasech riskovat, když nás pak čekají mnohem důležitější souboje,“ řekl trenér Oslzla.

INNSBRUCK– AVEX ZLÍN 2:8

Gardos, Storf– Olejník, David 3:0, Gardos– David 3:1, Maier– Košťál 0:3, Storf– Olejník 1:3, Gardos– Košťál 0:3, Maier– Olejník 2:3, Storf– David 1:3, Gardos– Olejník 0:3, Storf– Košťál 0:3, Maier– David1:3.