Úvodní plavecká část v rybníku Jordán, při níž závodníci díky vysokým teplotám přesahujícím tropickou třicítku nepotřebovali ani neoprén, startovní pole příliš neroztrhala. Mnohem živější naopak byla cyklistická pasáž.

„Trať byla spíš technická, a tak naši vedoucí desetičlennou skupinku záhy dojel další balík, v němž nechyběl žádný z našich či slovenských favoritů,“ prozradil Čelůstka. Přesto se bylo zejména v závěru na co dívat.

Jaroslav Pejsar nastoupil jako první, což zlínský triatlonista nenechal bez povšimnutí. Svého soupeře předstihl a do druhého depa šel z vedoucí pozice s pětivteřinovým náskokem. Ještě v prvním okruhu běžecké části se však na něj dotáhli Martin Krňávek, Přemysl Švarc a Filip Ospalý.

„Ve druhém kole se začala naše skupinka trhat. Filip Ospalý šel mírně do čela, naopak Přemysl Švarc lehce ztrácel. Já s Martinem Krňávkem jsme soupeřili o druhou příčku,“ popisoval 28letý sportovec.

Hlavní útok podnikl na začátku posledního okruhu. Krňávkovi nastoupil, a protože na výborně běžícího Ospalého nestačil, v klidu si pohlídal stříbrnou pozici. K prvnímu místu mu scházelo šest vteřin, stejný náskok měl na třetí příčku. „Z plné přípravy to byl velmi solidní výsledek,“ pochvaloval si Čelůstka.

Toho čeká nejbližší ostrý závod již tento víkend, kdy se zúčastní v Maďarsku dalšího podniku Světového poháru. Při své letošní premiéře v tomto seriálu pronikl v Japonsku do elitní desítky. Na tento úspěch by rád opětovně navázal.

„Jednoduché to ale nebude, protože časy dosažené ve Světovém poháru mohou posloužit zároveň jako vstupenka na olympijské hry v Londýně v roce 2012. V Maďarsku tedy přijde další možnost ke splnění limitu,“ vysvětlil Čelůstka.