„Dlouho to vypadalo, že jsou pro mě evropské šampionáty zakleté. Většinou jsem končil někde okolo třicátého místa. Letos jsem si dal za cíl prolomit první dvacítku a jsem moc rád, že se mi podařilo předstartovní cíl naplnit. Mistrovství Evropy pro mě bylo letošním vrcholem, na který jsem se poctivě připravoval. Konečný výsledek je pro mě velkou satisfakcí,“ pochvaloval si Čelůstka.

Počasí přitom závodníkům ukázalo svou deštivou tvář. Už od rána bylo pošmourno a pořadatelé se nakonec kvůli velmi silnému větru rozhodli vypustit místo, kde poryvy byly nejsilnější a povalené oplocení ohrožovalo bezpečnost soutěžících. Co však bylo pozitivní, to byla divácká účast, protože fanoušků se i přes nepřízeň počasí sešlo kolem trati víc než dost.

„Plavecká část se mi celkem vydařila a z vody jsem šel v čelní skupince,“ řekl k úvodní třetině závodu zlínský triatlet, k němuž se další čeští reprezentanti připojili teprve na kole. V cyklistické části kroužil národní tým ve druhém balíku. Na čele se usadila silná čtveřice ve složení Gomez, bratři Brownleeové a Ital Fabian. „Jeli opravdu výborně a nepodařilo se nám je dostihnout,“ poznamenal 28letý sportovec.

Pak přišel na řadu běh. Ten sice nepatří mezi jeho silné stránky, letos však na této disciplíně výrazně zapracoval, což se projevilo posunem na konečnou osmnáctou příčku. Přestože tedy Čelůstka svůj cíl na evropském šampionátu splnil, sezona pro něj zdaleka nekončí. Už příští neděli se představí v dalším kole francouzské klubové soutěže D1 Grand Prix, v níž hájí barvy týmu TCG 79 Parthenay.