„Mým prvním letošním startem bude nominační závod na mistrovství Evropy,“ potvrdil Čelůstka, který se nyní se svými jedenácti reprezentačními kolegy připravuje na soustředění národního týmu vHorních Mísečkách. „Mezi námi se rozhodne. Nominaci má jistou pouze Filip Ospalý. Odalší čtyři místa se musíme poprat,“ uvědomuje si zlínský sportovec.

Zatímco však vnížinách by si mohli čeští reprezentanti oideálních zimních podmínkách nechat pouze znát, vokolí Špindlerova Mlýna si nemají na co stěžovat. „Je zde přes osmdesát čísel sněhu. Jezdíme na běžkách, chodíme na bazén a dostaneme se ido posilovny,“ líčí Čelůstka tréninkový program reprezentačního družstva.

Vpolovině února se přesune do podstatně teplejších a klimaticky lákavějších destinací. Zlínský triatlet se totiž připojí kjuniorskému družstvu, které vede jeho osobní trenér Jaroslav Formánek. „Ve Španělsku začneme ladit formu na první vrchol sezony. Od případné účasti na mistrovství Evropy se bude odvíjet imůj další program,“ říká 25letý sportovec. Avzápětí dodává:

„Vtuto chvíli navíc není ještě pevně postavený kalendář závodů Světového a Evropského poháru. Nedokážu tedy odhadnout, kterých podniků se zúčastním. Určitě ale nebudu chybět na republikovém šampionátu ve sprintu vJablonci nad Nisou a na klasické trati vSokolově. Na těchto závodech bych rád atakoval medailové pozice,“ plánuje na začátku sezony Čelůstka.

Naopak jistotou je jeho hostování vbundesligovém TV Lemgo. Malé městečko nedaleko Hannoveru skončilo vuplynulé sezoně na čtvrtém místě nejvyšší německé soutěže a letos pomýšlí ještě výše. „Toto hostování je zajímavé nejen po sportovní stránce, ale zanedbatelná není ani finanční stránka. Díky ní se budu moct zúčastnit iněkolika mezinárodních závodů,“ vysvětlil český reprezentant.