Podnik, který se uskutečnil zároveň jako mistrovství republiky na tratích sprinttriatlonu, bral jako náhradu za závod prestižní série mistrovství v Londýně, na jehož start se oproti původním předpokladům nedostal.

„Snaha dostat se na start v Londýně byla bohužel marná, a tak jsem v pátek změnil letenku, vzal kufr s kolem a metrem se vydal na letiště a cestu zpět do České republiky,“ popisoval hektický návrat do vlasti Čelůstka. Ani doma však nezahálel a s českou špičkou se poměřil v Mělníku na sprinterských tratích.

Úvodní plavecká část i přes předchozí déšť nic nerozhodla. „Délka trati je příliš krátká. Na 750 metrech toho moc vymyslet nejde,“ poznamenal zlínský triatlet. O něco zajímavější už podle něj byla cyklistická pasáž, v níž unikla desetičlenná skupinka. „V prvním a ve třetím okruhu se jelo poměrně rychle, neboť při průjezdech náměstím byly vypsány prémie. Mezitím ve druhém okruhu jsem se chtěl utrhnout, jenže kluci mě nenechali,“ popsal Čelůstka.

A tak si to favorité rozdali o medaile v závěrečném běhu. Závodníci absolvovali celkem tři okruhy, přičemž plná polovina vedla z kopce a druhá polovina zase do kopce. „Mně to bohužel právě z kopce moc nešlo, proto se mi hned v úvodu vzdálili Filip Ospalý a Přemysl Švarc. Za mnou se taky vytvořila díra, takže jsem to v tréninkovém tempu dokroužil na třetím místě,“ bilancoval svůj první letošní start na domácích tratích český reprezentant.

Že by však byl z bronzové příčky dvakrát odvázaný, to se tvrdit rozhodně nedalo. „Pro mě jednoznačně zklamání, ale priority jsem si letos jasně stanovil na zahraniční starty, takže očekávám doma spíš trápení,“ prohodil s úsměvem zlínský sportovec.