„Při tréninkovém závodě na pět kilometrů v Praze jsem na ni v trávě šlápl. Noha mě sice bolela, ale protože jsem měl na ní puchýř, přičítal jsem to spíš tomu," popsal počátky svých následujících potíží Čelůstka.

Jak se totiž později ukázalo, bolest neměla s puchýřem nic společného. „Na nohu jsem nemohl ani došlápnout. Vyšetření pak ukázalo, že jsem do ní dostal zánět. Včela byla pravděpodobně infikovaná," prozradil zlínský triatlet.

Medikace tedy byla jasná. „Dostal jsem antibiotika a tři dny jsem musel jenom ležet," mrzelo Čelůstku. „Žádné větší objemy už jsem v plánu neměl, vše podstatné jsem absolvoval v italském Livignu, ale chtěl jsem optimálně načasovat formu. Věřím, že kvůli neplánovanému odpočinku nepřijde dřív, než je potřeba," doufá český reprezentant.

Na třídenním klidu však dokázal najít také pozitiva. „Ještě nikdy jsem si před závodem tak dokonale neodpočinul. A odpočinek prý dělá mistry, tak uvidíme, jestli to bude platit i v Londýně," nechá se překvapit Čelůstka.

Sám však tak vysoké ambice nemá. Ví, že po více než roce pravidelného sbírání bodů v olympijské kvalifikaci teď narazí na nejlepší z nejlepších. „Cokoliv do dvacítky bude úspěch. To je můj cíl," vyhodnotil reálně své možnosti svěřenec trenéra Formánka.

Pro jejich dosažení už toho v tuto chvíli příliš udělat nemůže. „V pátek jsem měl po příletu a všech formalitách čas už jenom na lehký výběh. Lehčí tréninky plánuji i na sobotu a neděli. V pondělí už budu chtít trochu rozhýbat. Trénink tedy bude kratší a ve vyšší intenzitě," uvedl Čelůstka.

Den D přijde v úterý, kdy půlhodinu před polednem londýnského času odstartuje v Hyde Parku ke svému premiérovému olympijskému klání v životě.