V této nejprestižnější triatlonové soutěži klubů na starém kontinentu obsadil zlínský sportovec se svým týmem TCG 79 Parthenay velmi solidní sedmé místo, ačkoliv místo původních pěti členů dokončili soutěž v Beauvais pouze tři závodníci.

„Náš tým dostal jasný pokyn skončit v nejlepší desítce. Ještě před startem jsme ale dostali první ránu, když Ital Ivan Risti nemohl startovat kvůli zranění,“ přiblížil Čelůstka nepříjemnosti hned v úvodu.

Jeho tým tedy do závodu odstartoval pouze ve čtyřech členech, což byl citelný handicap. „Aby toho nebylo málo, tak na druhém kilometru cyklistické části dostal defekt Boris a rázem jsme jeli jen ve třech,“ pokračoval zlínský triatlet.

Navzdory všem zmíněným objektivním potížím dokázal tým naplnit předstartovní ambice a do cíle dorazil na konečné sedmé přířce, což bylo o pět míst lépe než v prvním kole francouzského klubového seriálu. Kromě Čelůstky se na tomto úspěchu podíleli také Brandon Sexton a Eike Carstena Pupkese. Další díl se koná v polovině července v Paříži.

Ještě předtím však český reprezentant absolvuje ze svého pohledu nejdůležitější závod celé sezony. V irském Athlone se totiž koná mistrovství Evropy, na které se Čelůstka nominoval osmým místem z prvního květnového kola Světového poháru v Japonsku. „Mým cílem je konečně na šampionátu prolomit elitní dvacítku,“ nastínil své ambice 28letý sportovec.