Černý víkend házenkářek

Region – Černý víkend si prožila všechna tři regionální družstva v I. lize házenkářek. Největším překvapením je výbuch Jiskry na palubovce HC Plzeň, odkud si odvezla 15gólový debakl. I přesto zůstává v tabulce na druhém místě.

23.11.2011

Házenkářky Zlína (v bílém)Na snímku domácí Štěrbová a Marčíková. Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Martin Břenek

Otrokovičankám na západě Čech až příliš scházela zraněná kanonýrka Varhaníková. Než se totiž svěřenkyně trenéra Štefana Boršického rozkoukaly, prohrávaly v 10. minutě 0:7!

„Holky byly duchem úplně někde jinde než na hřišti. Není proto divu, že v poločase bylo prakticky rozhodnuto,“ neskrýval rozčarování trenér, který byl rozladěn přístupem svých hráček.

„Fakt, že chyběla Julia Varhaníková, nemůže znamenat takový propad ve výkonnosti! Takový propadák jsem opravdu nečekal,“ dodal zklamaně.

Nevedlo se ani rezervě Zlína, která bez posil z áčka utrpěla již čtvrtou porážku v řadě a v tabulce je šestá.

„Se zálohou Olomouce jsme odehráli vyrovnaný zápas. Utkání se zlomilo po přestávce, kdy holky dokázaly smazat manko z úvodu, ale následnou přesilovku prohrály a soupeř opět výsledkově odskočil,“ konstatoval trenér Zlína Jiří Závodník, podle kterého jeho svěřenkyně podaly lepší výkon než naposledy na Slavii.

„Konečně jsem na holkách viděl, že opět mají chuť bojovat. Bohužel spousta technických chyb a zahozené šance nás připravily o body. Věřím však, že v příštím kole černou sérii ukončíme. Holky házenou umějí, ale problém je v psychice,“ dodal Závodník.

Nováček z Kunovic proti lídru vzdoroval pouze v úvodních minutách, přičemž záloha Slavie o svém úspěchu rozhodla již do přestávky.

PLZEŇ – JISKRA OTROKOVICE 32:17 (19:7).

Jiskra: Tobiášová, Vitásková – Kužílková 2, Kazíková, Janečková, Machovská 4/1, Ličmanová 3, Brandová 3/1, Hájková, Remešová 3, Žůrková, Uhříčková 2.

ZLÍN B – OLOMOUC B 20:24 (10:12)

Zlín B: Nejezchlebová, Potůčková – Popelková, Nudni 4, Helešicová, Vránová 1, Václavičová 1, Drybčáková 4, Julinová 1, Hradilová 6/3, Očadlíková, Novotná 2, Sobieská 1, Fabíková.

KUNOVICE – SLAVIA PRAHA B 15:24 (6:15)

Kunovice: M. Pavlíčková, Omelková, Polášková – K. Pavlíčková, Hrabalová 2, Sklenářová 5/2, Kosinková 1, Křeháčková 1, Kudrová, Rajnohová, J. Štěrbová 6.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Zlámala mlha nepřekvapila. Olomouc není na kopci, tohle tady bývá, smál se

Mohl zažít ostřejší premiéru? Těžko! Když pomineme utkání MOL Cupu v Písku, ostrý debut si brankář Zdeněk Zlámal v dresu Zlína připsal až ve čtvrtečním utkání Evropské ligy proti Kodani. A jako jediného přímého aktéra utkání jej nepřekvapila ani hustá mlha, kvůli které se zápas málem nedohrál.

Fotili jste se u voleb? Pošlete nám svoji fotku a my ji zveřejníme

Máte fotku, jak letos volíte? Pošlete nám ji na editori.zlin@denik.cz, rádi vám ji zveřejníme na našem webu a ty nejlepší i tištěném vydání.

FOTOGALERIE / Čtvrteční fotbalový zápas evropské ligy mezi Zlínem a Kodaní v Olomouci se neobešel bez problémů.