Po sobotním tréninku na suché trati přitom všechny jezdce překvapil noční déšť a bláto. Na něm se uskutečnil celý nedělní závod. Většina bikerů proto vsadila na mokré pláště. Ne tak Červenka. „V semifinále jsem vyzkoušel speciální suché pláště, které se mi vyplatily. Jelo se totiž hlavně v lese na kamenité trati, kde se suché pláště ukázaly jako velká výhoda. Pouze minimálně mi to klouzalo a nemusel jsem vynechávat žádné těžší skoky. Pouze na louce jsem trochu zmírnil,“ řekl po semifinálové jízdě Červenka, který vedl o plných 10 vteřin.

Finálové kolo se mu již tolik nepovedlo, neboť kvůli sílícímu dešti musel přezout na vlhké pláště, a jeho výhoda se tak částečně smazala. „Jel jsem sice bez chyb, ale už to bylo z mojí strany o něco pomalejší,“ přiznal Červenka, dvojnásobný vítěz Slovenského poháru. Přesto první místo bez problémů udržel. Před druhým Tomášem Musilem udržel bezpečný šestivteřinový náskok. A s tímto umístěním byl spokojený i samotný fryštácký biker.

„Mohl jsem těžit ze své techniky. Na blátě se spousta jezdců bála skákat a jet naplno. Já už teď nemám tolik času trénovat a mohu těžit především ze zkušeností. Proto mi takové podmínky maximálně vyhovují. Druhé místo je pro mě parádní výsledek,“ radoval se Musil. Regionálním jezdcům se dařilo i v soutěži týmů. Díky třem místům v elitní desítce mezi juniory se stáj Červenka Subform Team umístila jen těsně pod stupni vítězů.

Robert Štach