„Velké Karlovice mi opravdu sedí. Trať je krátká a poměrně rychlá. Nehrozí, že by mi na ní došly fyzické síly,“ pochvaloval si po závodě na lyžařské sjezdovce Razula vítězný Červenka. Přesto mu po semifinále příliš do zpěvu nebylo. Průběžné druhé místo sice znamenalo dobrou výchozí pozici pro finále, ale pětivteřinová ztráta na v tu chvíli vedoucího Zdeňka Hendricha vzbuzovala mírné obavy.

„Naštěstí jsem věděl, co bylo příčinou. Podobně jako v předchozím závodě Slovenského poháru jsem totiž vsadil na polosuché pláště, což se mi vymstilo. V lese jsem sice mohl těžit z větší rychlosti než soupeři, ale dole na louce jsem hodně ztrácel. Musel jsem jet hodně na jistotu,“ připustil želechovický závodník.

Finálová taktika proto byla zcela jednoznačná. Přezout na mokré pláště a zrychlit. „Jinak to ani nešlo. Finále se jelo za hustého deště a na žádné další experimenty nezbýval prostor,“ prozradil Červenka, kterému však rozbahněná trať v extrémních podmínkách nadmíru svědčila.

Oproti první jízdě si polepšil o plných deset vteřin a bez problémů si zajistil již třetí triumf na této trati v řadě. „Finále mi vyšlo opravdu parádně. Neudělal jsem jedinou chybu, zatímco většina soupeřů v náročných podmínkách raději zpomalila,“ popisoval dění na trati 27letý biker. V kategorii pevných rámů stojí za zmínku i čtvrté místo fryštáckého Tomáše Musila.

Další vrchol letošní sezony čeká sjezdaře na horských kolech už za dva týdny, kdy se v Peci pod Sněžkou uskuteční mistrovství České republiky. Červenka bude navazovat na dvě třetí místa z předchozích sezon. Ve svých plánech ale míří výš. „Zajímá mě pouze titul. Nic jiného neberu,“ prohlásil jednoznačně Červenka.

Robert Štach