V prvním dějství byli Češi více na balonu, aktivnější, ale paradoxně inkasovali z brejků. Za stavu 4:0 pro Polsko vyšla domácím power play a dvěma rychlými góly snížil Šarközy s Mužíkem na 2:4. Do přestávky však Češi dvakrát inkasovali z penalty a do šaten šli s hrozivým skóre 2:6.

Po přestávce Poláci pozorně bránili české ataky a vedli 7:2. Český výběr snížil na konečných 3:7 v posledních vteřinách po trefě Klímy.

Češi v první půli byli lepší, ale paradoxně prohrávali 2:6. „Chtěli jsme hrát a být aktivní, což se nám bohužel vymstilo. Soupeř nám chodil do brejků a trestal nás. Také nám dal dva góly z desítek, které rozhodně neměly být, při vší úctě k rozhodčím. To však já nemohu posoudit, to je pro kompetentnější lidi," řekl k zápasu trenér českého týmu David Frič.

Celkově hodnotil Frič turnaj kladně: „Ukázali jsme obrovskou kvalitu. Na druhou stranu pojďme si říct, že kluci zvládli turnaj dohrát až do úplného konce. Do poslední chvíle chtěli výsledek otočit, což za mě ukazuje na určité morální kvality hráčů. Turnaj hodnotím celkově jako velmi úspěšný."

Ve druhém utkání hracího dne, které rozhodovalo o třetím místě, prohrálo Slovensko s Maďarskem 1:4.

Česká republika – Polsko 3:7 (2:6)Branky ČR: Šarközy, Mužík, Klíma.

Sestava ČR: Štener (21. Hůla) – Lidmila, Šarközy, Buchta, Farkaš, Künstener, Babovák, Mužík, Trávníček, Koubek, Fessl, Panchártek, Klíma. Trenér David Frič.

UEFA Development Cup U-18 2016
1. Polsko 3-0-0 18:6 9
2. Česká republika 2-0-1 12:13 6
3. Maďarsko 1-0-2 9:12 3
4. Slovensko 0-0-3 5:13 0