Všechny české závodnice včetně zlínské sportovkyně Jarmily Slovenčíkové (na snímku) získaly bílou kartu, ale svými výkony trochu zaostaly za očekáváním.

Jako první šla do vody Jana Oujezdská a získala bílou kartu za výkon 4:19 minuty. Druhá v pořadí Barbora Ivanská, pak výkonem 4:47 minuty doplnila další týmové body. Jarmila Slovenčíková startovala jako poslední a pro český tým vybojovala další bodový příděl po výkonu 4:12 minuty.

„Já s Janou jsme asi čekaly trochu lepší výkony, ale nějak jsme se nechaly strhnout nervozitou. Takže jsme se vynořily o něco dřív, než jsme si přály. Po tom, co jsme si minulý týden dávaly osobáky, jsme asi čekaly víc. Barča nám trochu zachraňovala reputaci a přidala o něco víc bodů než my,“ komentovala na svých stránkách české výkony Slovenčíková.

Mezi ženami je po druhé disciplíně pořadí dost těsné. Na prvním místě jsou Američanky, deset bodů za nimi jsou dámy z Ruska a s menším odstupem třetí Japonky. „Nedá se říct, že už jsme ze hry o nějakou tu medaili, ale nebude to teď snadné. Výsledky v závěrečné disciplíně, kterou bude dynamická apnoe s ploutvemi, však určitě ještě zamíchají pořadím,“ poznamenala zlínská freediverka před vyvrcholením celé soutěže.