V lázeňském městě se připravovalo hned šest hráček pocházející z našeho regionu – spojky Helena Štěrbová, Petra Růčková, Šárka Marčíková a křídelnice Lenka Hradilová, Leona Šviráková a Kristýna Slačáková.

„Přestože na konci sezony bývají hráčky unavenější, tentokrát na nich od prvního okamžiku vidím odhodlání, soustředění a také zájem o všechno, co trénujeme. Hecují se, jsou dobře naladěné," popsal Bašný a doplnil: „To se pak dobře pracuje. Věří, že mohou dosáhnout na úspěch."

Češky se dnes v přípravném zápase za zavřenými dveřmi utkají se Slovenkami, pro něž jde o poslední přípravu před play-off proti Španělsku.

„Jsem rád, že se ten zápas podařilo domluvit. Hráčky se vrátí do zápasové rytmu, z něhož některé vypadly. Vyzkoušíme to, co potřebujeme a budeme chtít hrát v Nizozemsku. Slovenky sice předvádějí jiný styl hry než Nizozemky, ale jistě to bude kvalitní utkání. Navíc trénink nenahradí zápasové situace," vysvětlil Bašný.

Jeho těší, že nemocné koleno Ivety Luzumové, nejlepší české házenkářky uplynulé sezony, je v pořádku: „Hodně jsme to s Ivetou řešili. Bolest po Chebu ustoupila a nyní je Ivetino koleno v naprostém pořádku. Což je dobrá zpráva nejen pro toto kvalifikační dvojutkání, ale i pro její budoucnost."

Trenér Jan Bašný chtěl opět do přípravy, stejně jako před listopadovou první částí kvalifikace v Olomouci, zapojit sportovního psychologa Michala Šafáře. Jenže… „Petra Kvitová ho drží v Paříži, což samozřejmě chápeme. Takže jeho pomoc využijeme v týdnu před zápasem v Mostu," uzavřel Jan Bašný.

Český tým se po čtvrtečním tréninku v Luhačovicích a zúžení na 16 jmen přesune do Prahy, odkud v pátek ráno odletí do Amsterdamu a následně pojede do sto kilometrů vzdáleného Arnhemu. V tamní hale Valkenhuizen absolvuje v pátek od 18.00 hodin trénink.

První utkání je na programu o den později od 16 hodin v Arnhemu, odveta se hraje o týden později od 19.00 hodin v Mostu. Mistrovství světa se koná od 5. do 20. prosince v Dánsku.

Nominace české ženské reprezentace na soustředění před kvalifikací MS:

Brankářky: Dominika Müllnerová (Baník Most), Barbora Raníková (AS Cannes, Francie), Lucie Satrapová (Slavia Praha).

Pravá spojka: Michaela Hrbková (Frisch Auf Göppingen, Německo).

Střední spojky: Kateřina Keclíková (Slavia Praha), Iveta Luzumová (Thüringer HC, Německo), Šárka Marčíková (Sokol Poruba), Petra Růčková (Baník Most).

Levé spojky: Markéta Jeřábková (Baník Most), Helena Štěrbová (AS Cannes, Francie), Hana Martinková (Sachsen Cvikov, Německo).

Pravá křídla: Lenka Hradilová (HC Zlín), Jana Knedlíková (Györ, Maďarsko), Leona Šviráková (Sokol Poruba).

Levá křídla: Kristýna Salčáková (Zora Olomouc), Veronika Malá (Sokol Písek).

Pivotky: Petra Adámková (Sokol Poruba), Iveta Matoušková (Baník Most), Dominika Selucká (Marienberg, Německo).

Trenéři: Jan Bašný a Jan Bělka.