Jeho klubový kolega Tomáš Galuška skončil v konkurenci 48 cyklistů jednadvacátý (2:40:59). Titul získal za čas 2:29:23 Michal Koš ze Sparty Praha. Druhou příčku obsadil Libor Janoušek (Lawi Author Team, 2:29:43), třetí pozici bral Pavel Petr (CK Loko Pardubice, 2:29:48).

,,V prvním kole a v nájezdu do prvního stoupání bylo nutné hlídat si na úzké cestě pokryté nekvalitním asfaltem pozici v pelotonu. Po překonání prvního stoupání se vpředu vykrystalizovala patnáctičlenná skupina, která vzorně spolupracovala. V dalších průjezdech stejného kopce odpadlo pět soupeřů.

Před cílovým kopcem tak zůstalo v čele deset jezdců. Pod ním výrazně zrychlil Sparťan Koš a tento povedený nástup mu v závěru zajistil titul. Já jsem se v této fázi závodu pohyboval na šesté pozici. Později se mi podařilo ještě předjet Rydvala a Beneše a do cíle jsem tak dojel na čtvrté příčce. Vzhledem ke konkurenci to bylo v silničním podniku moje maximum," popsal vývoj mistrovského závodu Ivo Odvárka.

V Bystré a okolí se představili ještě dva zástupci FORCE KCK Cykloteam Zlín. Jiří Slavík dojel mezi třicátníky desátý a Ladislav Pelc v kategorii padesátníků skončil dvaatřicátý.

Zlínští jezdci se také zúčastnili mistrovské časovky jednotlivců. V ní na 18. kilometrové trati mezi obcí Bystré, Hamry, Svojanovem a zpět, obsadil v kategorii třicátníků Jiří Slavík deváté místo (26:03).

Ivo Odvárka bral mezi čtyřicátníky pátou příčku (25:38), Tomáš Galuška mezi nimi skončil třináctý (26:40) a ve společnosti padesátníků vybojoval Ladislav Pelc pátou pozici (27:15).

,,Od startu se mírně klesalo. V tomto úseku se dosahovala rychlost přes šedesát kilometrů. Výhodu měli ti, co vlastnili časovkářské speciály, disky a loukotě. Toto vybavení jsem já bohužel neměl. Nicméně po obrátce se do mírného stoupání rozdíly smazaly," představil časovku Odvárka. Ten si v jízdě proti chronometru dobře rozložil síly. ,,S pátám místem mezi specialisty časovkáři z celé republiky jsem proto spokojený," tvrdí nejúspěšnější zlínský cyklista na letošním silničním amatérském šampionátu Ivo Odvárka. Lubomír Hotař