„Ještě ve středu večer jsme byli v kontaktu se zástupce soupeře a nic nenasvědčovalo, že by se hrát nemělo. O den později jsem se o změně dozvěděl náhodou od novinářů a posléze našel informační e–mail v počítači sekretáře. Nechce se mi domýšlet, co by se stalo, kdyby měl dovolenou nebo byl také nemocen,“ je rozmrzelý formou podání tak zásadní informace trenér Zlína Dušan Poloz. „Samozřejmě že mi nevadí, že došlo k odkladu, pokud se této možnosti nezneužívá. Je třeba ale doladit lepší komunikaci. Minimálně zástupci Partizánského nám mohli zavolat a informovat nás,“ míní.

Stejně jako v minulém kole se tedy neodehrají dva zápasy 18. kola mezinárodní soutěže. „Popravdě řečeno v týdnu mělo nebo má s chřipkou problémy hned pět hráček – dva dny netrénovala Budayová, nyní zalehly obě hráčky Marčíkové a brankářky Dederlová s Vyhlídalovou. I přese všechno jsme byli připraveni odjet k utkání,“ dušuje se Poloz, který v těchto dnech v kabině buší na poplach a nabádá své svěřenkyně ke zvýšenému příjmu vitaminů a vyhýbání se společenským prostorám. „Bohužel, v plném proudu je plesová sezona. Jsem tedy zvědav, jak na tom zdravotně budeme příští týden my.“

Podle nařízení svazu musí být odložené utkání sehráno nejpozději do 9. března. „Poněvadž se hraje každý víkend, moc volných termínů není. Už jsme se ale s Partizánským dohodli na odehrání ve středu 23. února. Samozřejmě, pokud budou obě strany už fit. Donekonečna se ale nedá valit před sebou balvan odkladů, již brzy tady totiž máme play off,“ zvedá varovně prst Poloz.Náhradní termín za odložené sobotní střetnutí na Slovensku ale nechystá. „Poněvadž o víkendu startuje první liga, maximálně pro nedělní duel v Havlíčkově Brodu posílíme naši juniorku. Ostatní hráčky dostanou volno, přičemž páteční trénink bude tvrdší a náročnější než obvykle,“ potvrdil Dušan Poloz.