„Z ostatních našich závodníků zaslouží pochvalu Gabriela Bártková, Lucie Schlosserová a Vojtěch Kordač," dodal trenér Petr Přikryl.

Zlínský plavecký klub proslavila Gabriela Chudárková, která si pověsila na krk hned čtyři medaile! Zvítězila na 100 metrů volný způsob, na poloviční trati skončila třetí, na 50 metrech znak byla druhá a stejně tak na 100 metrech znak.

Na znakové stovce žen měl Zlínský plavecký klub na stupních vítězů hned dvojí zastoupení, protože za druhou Chudárkovou zaostala o 12 setin vteřiny Monika Langerová.

Ve finálové šestici se pak z klubu ještě umístili pátý Zdeněk Vaněčka na 50 metrů volný způsob, Jan Slíva, který byl pátý na 50 metrů znak a šestý na 50 metrů motýlek, Matěj Zábojník, který obsadil šestou pozici na 50 metrů prsa i 200 metrů prsa, šestý Filip Václavík na 200 metrů znak, čtvrtá Monika Langerová na 200 metrů znak a pátá Gabriela Chudárková na 100 metrů motýlek.

Trenéři Hana Macková a Vilém Čejka byli s výkony svých svěřenců spokojení. „Přestože jsme Vánoční cenu brali jako přípravné závody, předvedené výkony prokázaly narůstající formu. Nejen naši nejzkušenější, ale také další mladí plavci Tereza Čagánková, Martin Dirbák, Martin Golda, Martin Klusal a Adam Pastušan podali výborné výkony a posílili vylepšením osobních rekordů svou pozici před uzávěrkou kvalifikace na zimní mistrovství České republiky dorostu a dospělých," připomněli šampionát začínající v Plzni 15. prosince.

53. ročník Vánoční ceny zároveň přinesl překonání několika rekordů. Marek Osina z Komety Brno vylepšil rekord na 200 a 400 metrů polohový závod, Martina Elhenická z Trutnova vytvořila nový rekord na 200 metrů polohový závod časem 2:15,01 a Tomáš Havránek z Bohemians Praha zaplaval rekord na 200 metrů volný způsob časem 1:48,13. (miš)