„Neřekla bych, že jsem si pro vítězství přímo šla, ale věřila jsem v medailové umístění, které nakonec vyšlo doslova na jedničku,“ pochvalovala si 20letá Chudárková, které navíc utekl osobní rekord.

„Chybělo málo, což mě velmi překvapilo. Před třemi týdny jsem nejlepší časy zaplavala na mistrovství České republiky a poté jsem se soustředila spíš na školu, takže výkony byly překvapivé,“ uznala studentka Univerzity Palackého v Olomouci.

Proto ji příliš ani nevzalo „až“ třetí místo na kraulařské stovce. „Asi mi chybělo víc tréninků,“ rozesmála se. „Kraulová stovka byla letos silně obsazená a jsem ráda za třetí místo se skvělým časem,“ oddechla si.

Chudárkovou přivedli do bazénu rodiče.

„Vždycky mi říkali, že jsem byla milovnice vody a byla jsem zároveň velmi akční a hlučné dítě, tak mě raději šoupli do bazénu, kde jsem nemohla mluvit,“ práskla na sebe talentovaná plavkyně, která obdivuje nizozemskou sprinterku Ranomi Kromowidjojo.

Z dosavadních úspěchů si cenní času 55,81 sekundy na 100 metrů volným způsobem z loňského zimního mistrovství České republiky.

„Předchozí období nebylo moc úspěšné a díky tomuto výkonu jsem se znovu nakopla k lepším časům,“ přiznala Chudárková motivaci do další práce.

Nejcennější placky pak doma schovává z letošního letního mistrovství ČR. „Bylo to poprvé, kdy jsem se umístila i na znakových disciplínách mezi dospělými,“ vysvětluje. „Ráda bych se někdy podívala na „větší“ akci jako třeba mistrovství Evropy či světa,“ zasnila se.

Přestože plavání a vodu miluje, nástupem na vysokou školu přehodnotila priority.

„Hodně věcí se změnilo. Dřív se celé dny točily kolem tréninku a školy. Teď už se snažím udělat si více času na přátele a rodinu a plavání dělám více pro radost,“ přiznala Gabriela Chudárková.