Panteři závěr nezvládli, po brance v prodloužení padli 2:3 a v desátém superligovém kole brali pouze bod.

„Kdybychom domácím odskočili na dva tři góly, bylo by dávno rozhodnuto,“ říká Michajlovič, jehož výtečný výkon i přes smolnou prohru ocenil hostující trenér Karel Ševčík.

„Poslouchá se to hezky, radši bych ale dostal šest gólů a vyhrál,“ tvrdí spolehlivá otrokovická jednička, která si drží úspěšnost zákroků nad čtyřiaosmdesát procent.

Jaké pocity ve vás po zápase v Ostravě převládají?

Bylo to velké zklamání. Do Ostravy jsme jeli pro výhru. Tři body jsme měli nadosah. Dvě třetiny nám to vycházelo. Kluci plnili pokyny, vedli jsme. Bohužel jsme nedali vyložené šance a o náskok v závěru zbytečně přišli. Na konci jsme měli i smůlu.

Kde se stala v závěru chyba?

Nebyla to vyloženě ničí chyba. Prostě soupeř hrál bez brankáře a v poslední minutě přiletěla střela od mantinelu. Obránce ji nezblokoval, já jsem ránu vyrazil nohou a osamocený hráč míček dorazil do sítě. Ostrava pak v power-play pokračovala také v prodloužení. Šestnáct sekund do konce se to tam nějak odrazilo a bylo to.

Hodně jste závěr klukům v poli vyčítal?

Inkasované branky jsem jim nevyčítal, spíše nás všechny mrzely neproměněné šance. Kdybychom domácím odskočili na dva tři góly, bylo by dávno rozhodnuto.

Na případné nájezdy byste si věřil?

Nájezdy moc extra nemusím, ale jelikož se mi zápas v Ostravě docela povedl, tak jsem si na ně věřil. Myslím si, že bychom v nájezdech druhý bod urvali. Bohužel na ně nedošlo.

Trenér Ševčík vás po utkání na rozdíl od zbytku týmu hodně chválil. Dostala se k vám jeho slova?

Samozřejmě že to bylo příjemné. Každý sportovec chválu rád poslouchá. Já bych ji ale raději vyměnil za tři body. Florbal je kolektivní sport, takže výkony jednotlivce nejsou rozhodující. Hlavní je týmový úspěch, který v Ostravě nepřišel.

Cítíte, že forma jde nahoru?

Myslím, že si od začátku sezony udržuji stabilní formu. Sice se mi nějaký zápas nepovedl, ale celkově to jde. Slušná výkonnost se odráží i ve statistikách.

Právě. Úspěšnost zákroků máte přes 84 procent. To je na florbalového brankáře slušné číslo, ne?

Je to dost. Samozřejmě florbal není hokej, takže v číslech je rozdíl, ale čtyřiaosmdesát procent je relativně vysoké číslo.

Sleduje individuální statistiku?

Občas se podívám. Když ale dostaneme moc branek, čtrnáct dní se nedívám. Naopak, když se mi zápas povede, chytím hodně střel a inkasuji málo gólů, hned se o čísla zajímám (úsměv).

Na reprezentaci nemyslíte?

Jsem sice v širším kádru, ale je nás tam asi osm, takže se všelijak točíme. V létě jsem absolvoval reprezentační akci, ale nyní se koná ve Švýcarsku turnaj Euro Floorball Tour a já v nominaci nejsem. Další velká akce je až příští rok v dubnu, to bude skoro po sezoně.

V deseti zápasech jste inkasovali jednačtyřicet branek, po Chodovu máte druhou nejlepší obranu. Čemu to přičítáte?

Není to jenom moje zásluha. Stejně jako loni i letos hrajeme dobře dozadu. Obranná činnost je výborná, až na výjimky nedostáváme žádné příděly. Všichni dobře brání a poctivě se vrací. Bohužel nás trápí ofenziva. Střelecky se nám až tolik nedaří, jsme snad nejhorším týmem v superlize. Na trénincích to klukům jde, trefují se a pak přijde zápas a míří do gólmana nebo vedle.

I přes bídnou koncovku v tabulce držíte pátou pozici. S výsledky jste spokojený?

Zatím to jde, i když to mohlo být ještě lepší. Chceme hlavně postoupit do play-off a hrát o čtvrté místo. Samozřejmě jsme mohli mít víc bodů, které jsme zbytečně ztratili se Spartou nebo Ostravou. Na druhé straně nováčky i Brno jsme porazili, což je hlavní.