Chybí nám zkušenosti, říká útočník Panterů Nagy

Otrokovice – /ROZHOVOR/ Tři zápasy, tři porážky. Krize? O ní se v kabině florbalových Panterů z Otrokovic zatím nemluví. „Je ale nejvyšší čas urvat první výhru," uvědomuje si 21letý útočník Martin Nagy.

11.10.2014

Florbal. Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Martin Břenek

Semifinalistovi uplynulého extraligového ročníku start nevyšel: padl 1:7 s Vítkovicemi, 2:7 s Mladou Boleslaví a nakonec 5:6 s Libercem. Další zápas čeká Pantery v neděli. Od 17 hodin se představí v hale nováčka soutěže – týmu Královské Vinohrady.

Vinohrady jsou jasně poslední. To je povinná výhra, co říkáte?

Doufáme všichni, že konečně vyhrajeme. Zatím ale nepanikaříme, měli jsme docela těžký los. Nicméně pokud bychom prohráli, už by to bylo hodně nepříjemné.

Čím si vysvětlujete tak špatný úvod?

Máme hodně mladý tým. Schází nám zkušenosti. Jsou tady kluci, kteří extraligu předtím vůbec nehráli. Chce to čas, aby se vyhráli.

Navíc vám schází zraněná dvojice Ťopek a Uhrinovský. Je jejich nepřítomnost hodně znát?

Každopádně. Bohužel nám v nejbližší době nepomůžou. Ťopek má problémy se zády a Uhrinovský si zlomil zánártní kůstku a ještě podvrtnul kotník. Musíme je nahradit kolektivní hrou. Nic jiného nám nezbývá.

Tým střílí překvapivě málo branek. Co s tím, aby se to zlepšilo?

To právě souvisí s těmi zkušenostmi. Je to hodně o hlavě. Ne všichni si věří, že když jsou v šanci, tak že ji promění. Kolikrát vystřelíme jen proto, abychom vystřelili. Není to nebezpečná střela. Chce to jen čas, aby si kluci zvykli.

V minulé sezoně jste se dostali do semifinále. Jaký cíl máte letos?

Chceme se hlavně dostat do play-off, nic víc. Že bychom napodobili nebo ještě vylepšili poslední umístění, takové myšlenky nemáme. Vyřazovací část bude vzhledem k našemu mladému týmu úspěch.

Autor: Martin Vrbas

11.10.2014 VSTUP DO DISKUSE
Noví poslanci Zlínského kraje vzešlí z voleb do PS PČR v říjnu 2017
10

To jsou oni! Poslanci, kteří budou hájit zájmy Zlínského kraje

Výstava fenomén igráček v OD 13 ve Zlíně.
15

OBRAZEM: Výstava Fenomén Igráček poprvé ve Zlíně

Ševci inkasovali tři góly za sedm minut. S Mladou Boleslaví prohráli 1:5

Tak tohle se vážně nepovedlo. Zlínští fotbalisté přišli s Mladou Boleslaví o letošní domácí neporazitelnost. Ševci sice po trefě Nigerijce Ekpaie rychle vedli, ale absolutně nezvládli pasáž hry od 25. do 32. minuty, ve které inkasovali tři branky a nakonec v 11. kole HET ligy se Středočechy prohráli 1:5.

Kašík v euforii: Neskutečné. Straší nás minulé roky

ROZHOVOR, VIDEO/ S nadsázkou to vlastně zvládli i bez něj. Právě po odvolání brankáře Libora Kašíka na střídačku a zapojení šestého hráče do hry hokejisté Zlína dvěma góly vyrovnali z 0:2 na 2:2. V prodloužení pak už zase zlínský gólman mohl slavit výhru z brankoviště a následně si užít i pozápasovou děkovačku s fanoušky.

Hokejisté Zlína předvedli další famózní finiš a zdolali Liberec

Další obrat dokonán! Hokejisté Aukro Berani Zlín dokázali dotáhnout další obrat. Tentokrát po dvou slepených gólech během 42 vteřin Liberec vedl 2:0. Jenže beranům stačily poslední dvě a půl minuty, aby vyrovnali na 2:2 Lotyši Robertsem Bukartsem a Ralfsem Freibergsem.